Za normalny bilet zapłacimy 20 zł, za pakiet na trzy dni 48 zł. Ulgowy bilet na jeden dzień będzie kosztował 12 zł, na trzy dni 28 zł.

Młodzi karatecy rywalizować będą w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Szafera. W Szczecinie będziemy gościć ponad 2000 zawodników z ok. 50 krajów, a także trenerów, sędziów, działaczy oraz rodziców dzieci, biorących udział w tym wielkim, sportowym przedsięwzięciu.

Na mistrzostwa przyjadą też światowej sławy eksperci karate, którzy na specjalnie zorganizowanych seminariach zaprezentują młodym adeptom tej sztuki walki swoje doświadczenie i umiejętności. Zajęcia poprowadzą: Sensei Christophe Pinna – 6 DAN (Francja) i Richard Jorgensen – 7 DAN (Kanada).

Maskotką oraz znakiem graficznym mistrzostw została mewa – kojarząca się z nadmorskim charakterem Szczecina. Organizatorem Mistrzostw Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate są WKFU (World Union of Karate-Do Federations) oraz Stowarzyszenie Klub Karate Bushikan.

16 października o godzinie 19:00 odbędzie się oficjalne otwarcie mistrzostw, zaplanowano występy artystyczne oraz pokazy walk. Wstęp jest darmowy.

Rywalizacja młodych karateków potrwa trzy dni, od 17 do 19 października. Na parkiecie hali zostanie ułożonych 12 mat. Zostanie wyłonionych ok. 50 nowych mistrzów świata. Walki będą trwać codziennie od 9:00 do 18:00.

Jestem przekonany, że będą to bardzo udane Mistrzostwa i mam nadzieję, że zostaną w pamięci wszystkich jako najlepsze Mistrzostwa Świata w historii Karate. Ogromnie ważne jest dla nas wsparcie przedsięwzięcia przez Urząd Miasta Szczecin. Dzięki temu możemy stworzyć wielkie sportowe widowisko dla szerokiej rzeszy entuzjastów Karate z całego Świata, co pozwala na dostrzeżenie naszego miasta na arenie międzynarodowej i niewątpliwą promocję zarówno grodu Gryfa, jak i naszego kraju. - dodaje Bombolewski.

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Świata WUKF w Szczecinie objęli: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Wałęsa, Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat oraz Ambasada Japonii w Polsce. Imprezę będzie można oglądać na kanale TVP Sport.

 

Od 13 października bilety można kupić w kasach przed Areną Szczecin.

Bilet na jeden dzień trwania Mistrzostw

normalny - 20 zł

ulgowy - 12 zł

Bilet na 3 dni trwania Mistrzostw

normalny - 48 zł

ulgowy - 28 zł

Portal www.wSzczecinie.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.