Bardzo udany muzyczny wieczór przeżyli bez wątpienia wszyscy, którzy w niedzielę 21 kwietnia przyszli do Free Blues Clubu. 11 zespołów grało na drugim koncercie przeglądu Born To Be Wild 2. Kapele zaprezentowały wysoki poziom, a publika przeżyła podróż po rozmaitych muzycznych gatunkach.

Już od początku wydarzenia, czyli od 17, klub zapełnił się i dało się wyczuć dobrą atmosferę. Jako pierwszy zagrał zespół The Feedback, solidną dawką rock’n’rolla rozpoczynając koncert. Po tłustych rockowych brzmieniach przyszedł czas na składy hip-hopowe, trochę soulu i new metalu. Ciekawy występ wykreowała Insynuacja, pokazując, co jest naprawdę alternatywne. Końcowy etap koncertu upłynął muzycznie pod znakiem hard-rocka i bluesa.

Kapele pokazały dużo luzu, swobody i naprawdę niezłe umiejętności techniczne. Każdy zespół zagrał tylko 2 utwory, a publiczność bardzo ciepło przyjmowała wszystkie występy.

Wybredni mieli okazję przekonać się, jak bogata jest szczecińska scena już dwukrotnie. 14 kwietnia w DK Słowianin i 21 kwietnia we Free Blues Clubie dwadzieścia jeden ambitnych i niezależnych zespołów pokazało się z jak najlepszej strony. Wszystkie występy nagrywane były przez mStudio.net.pl oraz Rapido Studio; nagrania znajdą się w sieci 6 maja i wtedy rozpocznie się głosowanie, w którym udział będzie mógł wziąć każdy internauta posiadający konto w serwisie YouTube.

Stawką w głosowaniu jest nagroda główna, czyli nagranie teledysku przez firmę mStudio.net.pl oraz 8 miejsc na płycie Born in Szczecin vol. 3 dla zespołów, które występowały na koncertach przeglądowych. Fani będą mogli wymiernie wspomóc w głosowaniu swoich muzycznych ulubieńców. Formuła przeglądu jest ciekawa między innymi ze względu na to, że internauci będą głosować na nagrania z występów na żywo.

Drugi koncert przeglądowy wspierały agencja reklamowa ETCETERA, Free Blues Club oraz sklep muzyczny Rockman. Made in Szczecin już teraz zachęca do głosowania, które rozpocznie się za dwa tygodnie. Po takich koncertach, jak choćby ten we Free Blues Clubie, szczeciński słuchacz nie powinien zostać obojętny na los lokalnych zespołów, które coraz śmielej poczynają sobie nie tylko na rodzimej scenie. Płyta Born In Szczecin vol. 3 może być dla wielu przepustką na szerokie muzyczne wody.

Made in Szczecin Born To Be Wild 2

To wieloetapowy projekt, którego końcowym efektem będzie wydanie płyty Born in Szczecin vol 3. Skierowany jest do młodych, niezależnych kapel, które chcą zaistnieć wśród szerszej publiczności.

Projekt Made In Szczecin Born To Be Wild 2 jest realizowany przy wsparciu Miasta Szczecin.

Zobacz też:

Muzyczna mieszanka na pierwszym koncercie Born To Be Wild 2