To okazja, aby wygrać sprzęt do filmowania i zasięgi. Pomorze Zachodnie zachęca mieszkańców do złapania za kamerę i opowiedzenia o ciekawym miejscu, aktywności lub osobie związanej z regionem. Ruszyła druga edycja marszałkowskiego konkursu na vloga o Pomorzu Zachodnim. „Jako region o olbrzymim potencjale turystycznym mamy wiele do zaoferowania i chcemy to pokazywać” – podkreśla Olgierd Geblewicz.

Marszałek województwa zachodniopomorskiego zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu „Nakręcone #Pomorze Zachodnie”, którego celem jest przede wszystkim promowanie województwa i lokalnych twórców. To także szansa na opowiedzenie swojej historii o regionie i sprawdzenie własnego talentu.

– Jako region o olbrzymim potencjale turystycznym mamy wiele do zaoferowania i chcemy to pokazywać na różne sposoby, po raz kolejny w formie vlogów. Mam nadzieję, że i tym razem, podczas trwania drugiej edycji vlogowego konkursu odkryjemy utalentowanych twórców, którzy opowiedzą o Pomorzu Zachodnim – zachęca marszałek Olgierd Geblewicz.

Vlog powinien być nagrany na Pomorzu Zachodnim, trwać do 4 minut i prezentować interesujące osoby, miejsca i aktywności pozwalające ciekawie spędzić czas. Film należy opublikować na swoim kanale w serwisie YouTube oraz kontach w mediach społecznościowych. Materiały należy oznaczyć hashtagami „Pomorze Zachodnie”, „vlogPomorzeZachodnie”, „NakreconePomorzeZachodnie2edycja”.

Najlepsze vlogi i ich autorzy pojawią się w mediach społecznościowych Pomorza Zachodniego, co oznacza, że mają także szansę na zdobycie dużych zasięgów. Zdobywcy trzech pierwszy miejsc otrzymają dodatkowo kamery GoPro Hero 11 Black. Komisja konkursowa przyzna także trzy wyróżnienia, w których nagrodą będzie Gimbal ręczny FeiyuTech Vimble 3.

Przy ocenie vlogów brana będzie pod uwagę atrakcyjna i nowoczesna forma, sposób narracji, a także lokalizacja, w której zrealizowano nagranie. Liczy się także sposób promocji vloga i jego odbiór przez widzów – liczba wyświetleń, polubień, komentarzy. Konkurs trwa do 14 kwietnia 2023 roku.