Od rana spragnieni zieleni szczecinianie wyruszyli na Wały Chrobrego. Trwa tutaj 40. jubileuszowa edycja Kiermaszu Ogrodniczego "Pamiętajcie o Ogrodach".

Wrzesień to drugi szczyt sezonu ogrodniczego. To właśnie teraz warto posadzić cebulki kwiatowe, ale również drzewka, krzewy, byliny czy trawy. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym – stabilna wilgotność gleby czy odpowiednia ilość światła – rośliny przyjmują się znakomicie.

Na odwiedzających w ten weekend Wały Chrobrego czeka masa zielonych sadzonek. Są drzewka, krzewy, byliny, trawy ozdobne, cebule kwiatowe, świeże zioła w doniczkach. Oprócz znanych i popularnych odmian producenci prezentują też zupełnie nowe i kolekcjonerskie egzemplarze.

Zgodnie z tradycją, na Wałach Chrobrego obok stoisk z artykułami ogrodniczymi stanęły te z regionalnymi przysmakami. Na miejscu można zaopatrzyć się m.in. w chleby i wędliny robione według tradycyjnych receptur, miody, piwa lub sery z Podhala i Podlasia.

Organizatorzy zapraszają w sobotę – 19 września – w godzinach 9.00-18.00 oraz w niedzielę – 20 września – od 9.00 do 17.00. Wstęp wolny.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.