W najbliższy weekend na torze w Poznaniu rozpocznie się IV runda Kia Lotos Race. W turnieju bierze udział 16-letni kierowca ze Szczecina.

Paweł Krężelok w zeszłym tygodniu powrócił z odbywających się w Danii Mistrzostw Świata w kartingu. Z Danii przywiózł tytuł wicemistrza. W ten weekend o pozycje powalczy w Poznaniu – IV runda jest jedynym etapem Kia Lotos Race odbywającym się w Polsce.

Ostatnio cały mój czas wypełnia ściganie i to mi się bardzo podoba! Wróciłem z Danii z Mistrzostw Świata w kartingu halowym jako wicemistrz świata. Rywalizacja była okrutna, ale udało się wypunktować, teraz kolej na polską rundę KLR! Ten kopniak energii, który otrzymałem podczas rywalizacji z najlepszymi kartingowcami na świecie nie daje mi spokoju i już mogę wsiąść do KIA Pikanto i ścigać się z najlepszymi w pucharze. - mówi Paweł Krężelok.

Zawody Kia Lotos Race w Poznaniu rozpoczną się w najbliższa sobotę, kiedy rozegrane zostaną 3 sesje kwalifikacyjne. Wyścigi główne (2x po 12 okrążeń) wystartują w niedzielę o godzinie 12.00. Na razie Paweł Krężelok jest na 9 pozycji.

Chcę pokazać się z jak najlepszej strony, powalczyć o P1, walczyć o czołowe pozycje. Jestem oczywiście świadomym zawodnikiem i takich jak ja jest wielu. Każdy jedzie na zawody, aby wywieść jak najwięcej punktów do klasyfikacji generalnej. Najważniejsze to ukończyć dwa wyścigi na przyzwoitej pozycji i pokazać klasę walki! Zrobię wszystko co w mojej mocy! Czas wcisnąć się w kubełkowy fotel mojego Pikaczento i zdrowo podejść do czwartej rundy KLR. - dodaje młody kierowca.

Więcej informacji nt. Pawła Krężeloka można znaleźć na jego stronie w serwisie Facebook.