Weekend otwarty w lokalach słynnych marek, atrakcyjne zniżki i promocje, wieczorne koncerty, otwarcie Ściany Uśmiechu, gry i animacje dla najmłodszych, spacery z przewodnikami – to tylko część atrakcji, które w sobotę i niedzielę, 19 i 20 września, będą czekały na odwiedzających śródmiejski odcinek al. Wojska Polskiego. Odbędzie się tutaj pierwsza edycja Festiwalu Marek.

Dwudniowa impreza to jedno z działań w ramach miejskiego projektu Słynna Aleja, mającego ożywić śródmiejską część al. Wojska Polskiego. Kiedyś była to tętniąca życiem główna aleja handlowa miasta, która dziś starszy wieloma opuszczonymi lokalami. Znane marki, które nadal funkcjonują w tym miejscu, razem z miastem próbują przywrócić znaczenie tej ulicy. Ma się do tego przyczynić m.in. weekendowy Festiwal Marek.

Na pierwszą edycję wydarzenia zapraszają: Kino Pionier, Bar Pasztecik, Galeria Ewy i Henryka Sawki, Atelier Mody Sylwia Majdan, Cukiernia Koch, Bistro Seamore oraz Pizzeria Piccolo. W oba dni lokale tych marek będą otwarte, a na odwiedzających czekają atrakcyjne promocje, jak np. pięć pasztecików w cenie czterech, dwie pizze w cenie jednej, dwa bilety do Pioniera w cenie jednego, 15% zniżki na ubrania projektu Sylwii Majdan. (Szczegółowa lista rabatów poniżej.)

To oczywiście nie wszystko. W ramach Festiwalu dużo ma się dziać na placu przy Pizzerii Piccolo, gdzie dawniej stała fontanna nazywana Ścianą Płaczu (al. Wojska Polskiego 42). W sobotę, 19 września, o godz. 12:00 zostanie tam otwarta Ściana Uśmiechu, na którą złożą się grafiki znanego rysownika Henryka Sawki. Dwie godziny później artysta podejmie próbę bicia rekordu w szybkości rysowania.

– Skoro Robert Lewandowski mógł w ciągu dziewięciu minut strzelić pięć goli, to czy ja mogę być tak szybki w rysowaniu. Postanowiłem, że podejmę wyzwanie – sześćdziesiąt rysunków w godzinę – zapowiada rysownik. Warto sprawdzić, czy mu się to uda.

Poza słynnymi markami w weekend na al. Wojska Polskiego zaprezentują się również lokalne marki wyróżnione w projekcie „Zrobione w Szczecinie”. Zaplanowano też gry i animacje dla najmłodszych, pokazy i warsztaty, zabawy z dj-em, wieczorne koncerty, a także spacery po Śródmieściu z miejskimi przewodnikami. Będzie można np. zwiedzić znane i lubiane miejsca z al. Wojska Polskiego, przejść się szlakiem śródmiejskich mozaik czy wraz z dziećmi wybrać się na wycieczkę pt. „Gwieździste Śródmieście”.

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.


Rabaty u poszczególnych marek:

Kino Pionier, al. Wojska Polskiego 2a: dwa bilety w cenie jednego

Cukiernia Koch, al. Wojska Polskiego 4: 50% na wszystkie kawy; trzy pączki w cenie dwóch; zestaw drożdżówka + kawa/herbata za 5 zł

Seamor Bistro i Sklep Rybny, al. Wojska Polskiego 34: danie 20% taniej (z dwóch do wyboru) + zupa gratis

Galeria Ewy i Henryka Sawki, al. Wojska Polskiego 40: 5% rabatu na gadżety i wydawnictwa z galerii; 10% rabatu na rysunki, obrazy i figurki ze szkła + książeczka z wystawy gratis

Pizzeria Piccolo, al. Wojska Polskiego 42: dwie pizze w cenie jednej

Bar Pasztecik, al. Wojska Polskiego 46: pięć pasztecików w cenie czterech

Atelier Mody Sylwia Majdan, al. Wojska Polskiego 45/2: 15% zniżki na cały asortyment (z wyjątkiem projektów indywidualnych)


Program:

sobota 19 września

11:00 – 18:00 Otwarcie stoisk marek Zrobione w Szczecinie oraz marek ze Słynnej Alei

11:00 – 18.00 Gry i animacje dla najmłodszych

11:00 Spacer z przewodnikiem „Znane i lubiane miejsca z alei Wojska Polskiego” (zbiórka: al. Wojska Polskiego 42 – była „Ściana Płaczu”)

12:00 – 20:00 „Rajski dzień na Rayskiego” – Święto Śródmieścia

12:00 Inauguracja Festiwalu Marek. Odsłonięcie wystawy Henryka Sawki „Ściana Uśmiechu”

12:00 Chodź na spacer! „Mozaiki śródmiejskie z Joanną i Sabiną” (zbiórka przy zegarze na Deptaku Bogusława) – Święto Śródmieścia

13:00 Freestyle z piłką nożną – pokazy i warsztaty – Dominik Bartoszewicz

13:00 – 16:00 Szczudlarze

14:00 Odsłonięcie mozaiki REJS. Przemarsz z placu przy Pizzerii Piccolo (przy dawnej „Ścianie Płaczu”) na podwórko, które skrywa nową mozaikę – Święto Śródmieścia

14:00 – 15:00 Ustanowienie rekordu Polski przez Henryka Sawkę (scena festiwalowa)

15:30 Podróż pracownika platformy wiertniczej helikopterem do pracy na morzu – Vulcan Training & Consultancy

16:00 – 18:00 Zabawa z DJ-em

niedziela 20 września

11:00 – 18:00 Otwarcie stoisk marek Zrobione w Szczecinie oraz marek ze Słynnej Alei

11:00 – 18:00 Gry i animacje dla najmłodszych

11:00 Dzieciaku, chodź na spacer! „Gwieździste Śródmieście” z Małgosią Dudą (zbiórka: pl. Grunwaldzki) – Święto Śródmieścia

11:00 Spacer z przewodnikiem „Znane i lubiane miejsca z alei Wojska Polskiego” (zbiórka: al. Wojska Polskiego 42, była „Ściana Płaczu”)

11:30 – 13:00 DOBRE TAŃCE – pokazy i warsztaty taneczne

13:00 Freestyle z piłką nożną – pokazy i warsztaty – Dominik Bartoszewicz

13:00 Bohaterki. Rodzinna gra miejska (start: plac przy Pizzerii Piccolo, przy dawnej „Ścianie Płaczu”) – Święto Śródmieścia

13:00 – 16:00 Szczudlarze

14:00 Fotospacer z Sebastianem Wołoszem (zbiórka: al. Wojska Polskiego 42, była „Ściana Płaczu”)

15:00 Występ zespołu Trio Animato

16:00 Występ zespołu Igacki Band

17:15 Występ zespołu "Ana Voice cover band"