Sporo utrudnień czeka szczecińskich kierowców. Rozpoczyna się właśnie kolejny etap przebudowy ul. Arkońskiej. Jeszcze w tym tygodniu zamknięta zostanie część ulicy Szafera, a ruch na al. Wojska Polskiego zostanie ograniczony do jednego pasa.
Jak informuje Piotr Zieliński z biura prasowego urzędu miasta, zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w najbliższy czwartek, 8 marca. Rozpocznie się wtedy budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szafera, Arkońskiej i al. Wojska Polskiego.

Aleja Wojska Polskiego z utrudnionym przejazdem

Początek prac wiąże się z wprowadzeniem ograniczeń. Z ruchu wyłączona zostanie północna jezdnia al. Wojska Polskiego na odcinku od zajezdni tramwajowej do toru kolarskiego. Ruch odbywać się będzie jezdnią południową, na której wyznaczone zostaną dwa pasy ruchu – jeden w stronę centrum i jeden w stronę jeziora Głębokie.

Nieprzejezdne ul. Arkońska i część Szafera
Zamknięty zostanie także odcinek ul. Szafera od al. Wojska Polskiego do ronda Szczecińskich Olimpijczyków (u zbiegu ul. Szafera i Zawadzkiego). Kierowcy jadący z okolic Krzekowa, Bezrzecza czy osiedla Zawadzkiego, do al. Wojska Polskiego dojadą przez ul. Jarzyńskiego lub ul. Unii Lubelskiej.

Od 8 marca całkowicie zamknięta zostanie też ul. Arkońska na odcinku od pętli tramwajowej w Lasku Arkońskim (okolice ul. Wojciechowskiego) do al. Wojska Polskiego.

Objazdy

Kierowców nadal obowiązują objazdy poprowadzone Trasą Średnicową (ul. Wszystkich Świętych) – ul. Niemierzyńską – ul. Papieża Pawła VI – ul. Zaleskiego – Wojska Polskiego.

- Dodatkowo zmieniony zostanie program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta, wydłużający sygnał zielony dla relacji al. Wojska Polskiego, a skracający z relacji ul. Traugutta. W zależności od płynności przejazdów samochodów rozważona zostanie również zmiana programów na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Unii Lubelskiej – informuje Zieliński.

Na skrzyżowaniu ul. Papieża Pawła VI z ul. Słowackiego i ul. Zaleskiego nadal obowiązuje czasowa organizacja ruchu w postaci minironda. Jak zapowiada magistrat, w opracowaniu jest również projekt nowej stałej organizacji ruchu w postaci minironda na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Miodową i ul. Kupczyka. Rondo zostanie oddane do użytkowania w II połowie marca.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Tramwaje linii 1 i 9 kursować będą bez zmian na trasie z nową lokalizacją przystanków w rejonie toru kolarskiego.

Linia nr 80 – bez zmian.

Linia nr 60 – bez zmian na trasie z nową lokalizacją przystanków dodatkowych w rejonie skrzyżowania ul. Zawadzkiego z ul. Klonowica i ul. Janickiego.

Linia nr 53 – od 8 marca kursować będzie objazdem. Autobusy będą pomijać ulice Zawadzkiego, Szafera oraz al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Unii Lubelskiej. Zawieszone zostaną przystanki: Zawadzkiego Kościół (na ul. Zawadzkiego), Zawadzkiego, Zajezdnia Pogodno. Wyznaczony zostanie dodatkowy przystanek „Zawadzkiego Kościół” przy ul. Klonowica przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiego, Klonowica, Janickiego – na dodatkowym przystanku zatrzymywać będzie się linia nr 60.

Jak dojechać na Arkonkę?
W związku z zamknięciem ul. Arkońskiej i brakiem dojazdu do kąpieliska Arkonka, uzgodniono z operatorem hali Netto Arena możliwość pozostawienia pojazdów na przyległym do hali parkingu. Osoby pozostawiające auta na parkingu będą mogły się dostać na kąpielisko pieszo lub autobusem linii 80.