– Jestem zwolennikiem „metody przytulania”. Chcę mieć dobre relacje z marszałkiem Geblewiczem, prezydentem Krzystkiem i innym samorządowcami z regionu – mówił wojewoda Adam Rudawski w programie Studio wSzczecinie.pl. – Nie będziemy mieli swojego kandydata na prezydenta. Wesprzemy jednego z kandydatów, którzy pojawią się w tej rozgrywce. Pojawiają się dywagacje, czy nie poprzeć wspólnym blokiem prezydenta Piotra Krzystka. Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, podoba mi się ten pomysł.

We wtorkowym programie Studio wSzczecinie.pl Adam Rudawski, nowy wojewoda zachodniopomorski po raz pierwszy oficjalnie potwierdził swoje poparcie dla prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.

– Uważam, że prezydent Krzystek stał się sprawnym i skutecznym prezydentem. Ze wszystkich nazwisk, które słyszałem, uważam, że to jeden z najlepszych kandydatów – powiedział Adam Rudawski.

Przy okazji wojewoda przyznał, że wspólna lista z Polskim Stronnictwem Ludowym będzie obowiązywać tylko w przypadku wyborów sejmikowych. Do rady miasta Polska 2050 pójdzie z Koalicją Samorządową.

– Będziemy szli z PSL-em do sejmiku, a do rady miasta prawdopodobnie wejdziemy na listy Piotra Krzystka. W sejmiku na pewno idziemy jako Trzecia Droga – zapowiedział. – Do rady miasta start z Piotrem Krzystkiem uważamy za najbardziej racjonalny i będziemy dążyli do tej współpracy. 

Na listach porozumienia Koalicji Samorządowej i Polski 2050 mają znaleźć się między innymi Agnieszka Malinowska-Wasiluk czy Agnieszka Kosińska. Cezary Pakulski, niegdyś „trójka” Trzeciej Drogi do sejmu, będzie jedynką do sejmiku, ale z ramienia porozumienia PSL–Polska 2050.

O wyborach prezydenckich w Szczecinie wiadomo coraz więcej. Pewne jest, że swoich kandydatów wystawią Koalicja Samorządowa oraz Prawo i Sprawiedliwość. Poparcie Piotra Krzystka lub wystawienie swojego kandydata rozpatruje Koalicja Obywatelska. Wystartować mogą poseł Arkadiusz Marchewka, poseł Patryk Jaskulski lub radny Marcin Biskupski. Swojego kandydata na prezydenta raczej będzie mieć też Konfederacja.