Budowlańcy zajmą się wówczas przekładaniem rozjazdów. Dlatego od soboty 25 lutego (od godziny 23.30) do niedzieli 26 lutego (do godziny 12.00) żaden tramwaj nie przejedzie przez pl. Zwycięstwa. Linia 8 nie będzie w ogóle kursować (wprowadzona zostanie zastępcza linia autobusowa 808), a „siódemki” i „dziewiątki” zmienią swoje trasy.

Na pl. Zwycięstwa gotowy jest wykonywany przez ostatnie tygodnie nowy tor, dlatego tramwaje mogą zostać już na niego przekierowane.

– Po przełożeniu rozjazdów, ruch tramwajów będzie odbywał się po nowym wykonanym torze, a tor, po którym odbywał się ruch pojazdów przez ostatni czas, zostanie zdemontowany oraz wymieniony na nowy. Prace na torowisku oznaczają tymczasowe zmiany w komunikacji miejskiej – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Utrudnienia najbardziej odczuwalne będą dla pasażerów w niedzielę, 26 lutego, rano. Do godziny 12.00 zamknięte dla ruchu tramwajowego będą wtedy odcinki: Gumieńce – pl. Zwycięstwa i Bohaterów Warszawy – pl. Zwycięstwa.

Linia 8 nie będzie kursować do godz. 12:00. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 808, kursująca co 20 minut w godz. 5–12 na trasie Gumieńce – Ku Słońcu – Sikorskiego – Krzywoustego – Brama Portowa.

Linia 7 będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy – do godz. 12:00, objazdem przez ul. Jagiellońską – al. Piastów – ul. Piłsudskiego – al. Wyzwolenia – pl. Brama Portowa.

Linia 9 będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy, objazdem przez ul. Jagiellońską – al. Piastów – ul. Piłsudskiego – al. Wyzwolenia – pl. Brama Portowa: – w kierunku ul. Potulickiej przez cały dzień, – w kierunku Głębokiego tylko do godz. 12:00.

Linia 2 będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy, bez zmiany trasy.

Przebudowa pl. Zwycięstwa związana jest z rewitalizacją śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego. Największą zmianą dla pasażerów będzie nowy przystanek w kierunku pl. Kościuszki, który powstanie właśnie na wysokości al. Wojska Polskiego.