Spółka Modertrans Poznań dostarczy elementy potrzebne do montażu dwóch dwukierunkowych, przegubowych, wieloczłonowych i częściowo niskopodłogowych tramwajów. Koszt zamówienia to ponad 15 mln zł.

Rozstrzygnięcie przetargu nie może być zaskoczeniem. Modertrans Poznań był jedyną firmą, która do niego przystąpiła. Złożona przez nią oferta zmieściła się w budżecie zaplanowanym przez miasto (15,6 mln zł).

Po szczecińskich torowiskach już jeżdżą tramwaje dwukierunkowe złożone z elementów dostarczonych przez tego dostawcę. Teraz Szczecin będzie miał dwa kolejne.

– Staną się doskonałym uzupełnieniem już posiadanych pojazdów, szczególnie podczas remontów lub przy ograniczonej możliwości utworzenia pętli – mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie.

Tramwaje zostaną złożone w Szczecinie przez pracowników miejskiej spółki. Modertrans Poznań dostarczy im nowe nadwozia i inne elementy, podzespoły oraz części mechaniczne i elektryczne niezbędne do montażu pojazdów dwukierunkowych i ich wyposażenia.

– Umowa podzielona zostanie na 2 etapy. W pierwszym z nich wykonawca ma 160 dni na dostawę kompletu do montażu pierwszego tramwaju, w drugim łącznie 220 dni od dnia podpisania umowy na dostarczanie elementów do kolejnego. Samo składanie tramwajów to okres około 2 miesięcy – tłumaczy Hanna Pieczyńska.

Odliczanie wspomnianych dni rozpocznie się po podpisaniu umowy z wykonawcą.