Już od jutra pojawią się pierwsze utrudnienie w ruchu z powodu rozbudowy części torowej i drogowej na ulicy Szafera. Rozpoczynają się prace przygotowawcze, a wraz z nimi będą obowiązywać zmiany w rejonie pętli Krzekowo.

Przypomnijmy, że podczas przebudowy ul. Szafera, na nowym rondzie Żołnierzy Polskich Misji Pokojowych ONZ (skrzyżowanie z Romera) wybudowano zjazd, który urywa się po zaledwie kilkunastu metrach. To zalążek nowej ulicy, która poprowadzi równolegle do ul. Szerokiej, przetnie ul. Żołnierską na wysokości przeznaczonej do likwidacji pętli tramwajowo-autobusowej, a później połączy się z ul. Sosabowskiego.

We wtorek rozpoczną się prace przygotowawcze do inwestycji, a co za tym idzie – pojawią się pierwsze utrudnienia w ruchu w rejonie pętli Krzekowo. Na około 2 tygodnie zamknięty zostanie rejon pętli, czyli ul. Żołnierskiej, Klonowica i wjazdu z ronda w ciągu ul. Szerokiej. Utrzymany zostanie ruch tramwajowy i autobusów.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie droga dwupasmowa dwukierunkowa do ulic Sosabowskiego/Taczaka wraz ze ścieżką rowerową i chodnikami.

– Da nam to ciągłość drogi dwupasmowej dwukierunkowej praktycznie od ulicy Krzywoustego do alei Wojska Polskiego. Znacząco odmieni to komunikację w rejonie ul. Szerokiej, dojazd do Bezrzecza i osiedla Zawadzkiego – podkreśla Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowa miejskiej spółki Tramwaje Szczecińskie.

Rozebrana zostanie pętla Krzekowo, a obsługę linii przejmie pętla Szafera. Torowisko zostanie połączone z ulicą Żołnierską, a w późniejszym etapie – z ul. Sosabowskiego. Wybudowane zostanie blisko 2 tysiące metrów bieżących toru pojedynczego, 3 przystanki autobusowo-tramwajowe, 1 tramwajowy i 2 zatoki autobusowe.

Generalnym wykonawcą prac jest konsorcjum firm Tormel i Stanled I. Spółki mają dwa lata na zrealizowane zadania. Wartość kontraktu to 101 781 430,46 zł.