W niedzielę (7 czerwca) szczecińscy miłośnicy rowerów wyruszą do Berlina, by wziąć udział w berlińskim Gwieździstym Zjeździe rowerzystów.

33. Gwieździsty Zjazd Rowerowy, który będzie się odbywał pod hasłem Berlin jeździ na rowerze, to największą na świecie manifestacja rowerowa. Pod Bramę Brandenburską przybywa co roku ponad 250 tysięcy rowerzystów z okolic Berlina i całych Niemiec. Spotkanie te organizuje niemiecki Powszechny Niemiecki Klub Rowerowy (ADCF).

Na zjeździe pojawi się godna reprezentacja naszego miasta w postaci grupy rowerowej i pociągowo-rowerowej. Grupa, która zamierza przejechać całą trasę rowerem, wyruszy w niedzielę po północy spod Dworca Głównego PKP. Natomiast grupa pociągowo-rowerowa wyjedzie ze Szczecina pociągiem po godzinie piątej, o godzinie 7 dotrze do miasteczka Eberswalde i tam połączy się z grupą rowerową. Według planów, obie grupy zawitają w Berlinie o 14.

Więcej informacji na stronie organizatora szczecińskiej grupy, którym jest portal Rowerowy Szczecin: www.rowerowy.szczecin.pl.

Informacje o Sternfahrt 2009: http://www.adfc-berlin.de/aktionenprojekte/sternfahrt/sternfahrt-2009/284-sternfahrt-2009.html.