wystawy

Rotmistrz Pilecki. Bohater niezwyciężony. Raport z Auschwitz [wystawa]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Wtorek, 10.01.2017
O której godzinie?
14:00
Do kiedy?
Piątek, 03.02.2017
Do której godziny?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Dziewiętnaście najlepszych plakatów, które zostały wyróżnione w międzynarodowym konkursie pt. „Rotmistrz Pilecki. Bohater niezwyciężony. Raport z Auschwitz”, prezentowanych jest na wystawie w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Wernisaż odbył się 10 stycznia. Wstęp na wystawę jest wolny.
Konkurs, objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, ogłosiła krakowska Fundacja Gdzie. Wpłynęło aż 150 prac z Polski, Kanady, Ekwadoru, Ukrainy, Niemiec i Japonii.  Zwycięzcą konkursu został Zbigniew Babiński z Elbląga. Drugie miejsce ex aequo zajęli: Wojciech Sobolewski z Warszawy i Jarosław Polkowski z Biskupca. Na trzecim miejscu znaleźli się ex aequo: Grzegorz Myćka z Zielonej Góry i Lex Drewiński z Falkensee (Niemcy).

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w listopadzie 2016 roku, a zwycięskie prace były już prezentowane w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Centralnej Bibliotece Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu oraz w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej – podczas Ogólnopolskiej Konferencji „Rotmistrz Witold Pilecki. Żołnierz-bohater-patriota”.

Wystawę w Szczecinie będzie można zwiedzać do 3 lutego bieżącego roku.

miejsce wydarzenia, adres: Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, pl. Solidarności 1
tytuł wydarzenia: Rotmistrz Pilecki. Bohater niezwyciężony. Raport z Auschwitz
daty, godziny: 10.01.2017 – 3.02.2017
wernisaż: 10.01.2017, godzina 14.00
informacje o wstępie: wstęp wolny
organizator: Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, Fundacja Gdzie
kuratorzy: Małgorzata Kupiszewska, Agnieszka Kuchcińska-Kurcz
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję