Nie masz planów na najbliższy weekend? Możesz wybrać się na Wały Chrobrego na kolejny Piknik na Odrą, który z roku na rok zyskuje na atrakcyjności i popularności. Ważną częścią wydarzenia są Targi Turystyczne, które przyciągają najwięcej odwiedzających w Polsce.

Co roku na Targi Turystyczne chętnie przychodzą nie tylko szczecinianie, ale także turyści. Swój sukces impreza zawdzięcza pomysłowi sprzed pięciu lat, aby z zamkniętej hali leżącej na uboczu przenieść imprezę w samo serce Szczecina, czyli na Wały Chrobrego. Tylko w tamtym roku ze względu na przygotowania do Tall Ships` Races, Piknik został przeniesiony trochę dalej, na plac Mickiewicza. W tym roku impreza wróci już na Wały.

Ale Piknik to nie tylko targi. W tym roku będzie można spróbować zachodniopomorskich specjałów i nie tylko w ramach Festiwalu wyrobów i kuchni regionalnych. Ktoś może czuć się zaskoczony, że istnieje coś takiego, jak dziedzictwo kulinarne Pomorza Zachodniego, a jednak. I ten termin wcale nie odnosi się tylko do słynnych szczecińskich pasztecików i ... starki. Jak się okazuje, można kuchnię zachodniopomorską nawet wystawiać na kilkunastu stoiskach w specjalnym, namiocie przygotowanym przez Urząd Marszałkowski. Jakie to są potrawy? Najciekawiej zapowiadają się rosół z gołębia, wino z mleczy i konfitury z zielonych pomidorów. Ponadto jest szansa na spróbowanie pasztetu z dzika, ogórków kołobrzeskich, kaszy rycerskiej, pierników szczecińskich, kaziukowych serduchów. Kolejna atrakcją będzie gotowanie wielkiego gara zachodniopomorskiej zupy rybnej, za którą będzie odpowiadał Andrzej Boroń, właściciel restauracji rybnej Chief. Łakomczuchów szukających nowych (i mocnych) wrażeń będzie to zapewne ciekawy weekend.

A co zrobić z dziećmi, kiedy tata na przykład zajmie się degustacją wina z mleczy, a mama szukaniem miejsca na atrakcyjne wakacje? Na scenie będzie wiele konkursów dla najmłodszych, a w ramach targów będzie działało wesołe miasteczko.

Również portal www.wszczecinie.pl będzie obecny na Pikniku. Nie tylko przygotujemy liczne relacje z wydarzenia, ale także będziemy tam mieli własne stoisko, na które serdecznie zapraszamy.