Ciągniki wracają na ulice naszego miasta. Kilkadziesiąt maszyn po godz. 09:00 wyjechało z Pyrzyc. Około godziny 11:00 kolumna pojazdów ma dotrzeć do granic Szczecina, by następnie przejechać przez centrum i zaparkować przed gmachem urzędu wojewódzkiego na Wałach Chrobrego. Protest może potrwać do piątku, do godzin popołudniowych.

To już kolejna odsłona protestu rolników. Na co dzień komitet protestacyjny blokuje przejazd na drodze S3 w okolicy węzła Pyrzyce. Teraz rolnicy chcą przypomnieć o swoich postulatach w Szczecinie. W naszym mieście traktory spodziewane są w środę około godziny 11:00. Zgodnie z planem, na Wałach Chrobrego mają zaparkować po 13:00. 

Trasa przejazdu po Szczecinie będzie wiodła ulicami: Pyrzycką, Przyszłości, Szosą Stargardzką, Zwierzyniecką, Struga, Hangarową, Eskadrową, mostem Pionierów, Gdańską, Energetyków, Wyszyńskiego, przez Bramę Portową, aleją Niepodległości, Matejki, Zygmunta Starego, Starzyńskiego, Wawelską i Wały Chrobrego.

Rolnicy sprzeciwiają się unijnej polityce Zielonego Ładu oraz domagają się zatrzymania niekontrolowanego napływu płodów rolnych na rynki polski i europejski.

Na Wałach Chrobrego rolnicy zamierzają spotkać się z wojewodą Adamem Rudawskim oraz posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosławem Rzepą. Protest w Szczecinie według zapowiedzi potrwa do czwartkowego popołudnia, ale rolnicy nie wykluczają, że zostaną w Szczecinie dłużej.