Spędź trochę czasu na świeżym powietrzu, a przy okazji zrób dobry uczynek – zachęcają do udziału w sobotniej akcji organizatorzy, firma Novasol. Wstęp jest bezpłatny, a uczestnicy mogą wygrać bony na wakacje w całej Europie.
Przygotowania do imprezy rozpoczną się już w piątek po południu. Przed godziną 16:00 firma Novasol, organizator wydarzenia, dostarczy na teren kąpieliska Głębokie trzy kontenery. Rodzinny festyn połączony ze sprzątaniem plaży i pobliskiego lasu wystartuje w sobotę (6 maja) o godz. 12:00.

- Każdy z nas uwielbia piękne plaże! Niestety w tej chwili ponad 100 milionów ton plastiku dryfuje po naszych wodach, a każdego roku ponad 100 tys. zwierząt i ptaków umiera z powodu zatrucia po spożyciu plastiku. Potrzebujemy Twojej pomocy! - zapraszają do udziału w akcji organizatorzy i zapowiadają, że dobre uczynki zostaną narodzone:

- Każdy, kto się do nas zgłosi otrzyma worki na śmieci, rękawiczki, prowiant na drogę w postaci napojów czy słodyczy. Zebrane śmieci powinny trafić do naszego stoiska, a stamtąd do kontenerów. Przygotowaliśmy też konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Będzie można wylosować vouchery na wakacyjne pobyty w naszych domkach znajdujących się w całej Europie. Pierwsze nagroda to voucher o wartości 2 tysięcy złotych, druga nagroda o wartości tysiąca i trzecia o wartości 500 złotych – wymieniają pomysłodawcy sobotniej akcji.


Impreza potrwa do godziny 16:00. Wstęp jest bezpłatny, przybyć może każdy mieszkaniec. Poza konkursami z nagrodami na uczestników będą czekały upominki w postaci ekotoreb, worków na plecy i piłek plażowych, darmowa wata cukrowa, słodycze oraz dmuchany zamek.