Jako 15-letnia 'school-girl' grała w kapeli, a już 3 lata później nagrała swoje pierwsze demo dla wytwórni Jay'a-Z. Dalszą historię znacie.

Udany przepis na karierę? Najważniejsze jest zrobić pierwszy krok w stronę realizacji swojego muzycznego celu. Jeśli jesteś gimnazjalistą, licealistą i masz zespół zgłoś się do Muzytonacji - Przegląd Szkolnych Zespołów Muzycznych. Profesjonalna scena czeka.

Doświadczenia, kontakty i dalsza ścieżka muzyczna

Przegląd ma umożliwić muzykalnej młodzieży pokazanie swojego talentu i pasji szerszej publiczności. Impreza organizowana jest przez Fundację Instytut Rocka oraz Stowarzyszenie Dzieje Się!

- Mamy naprawdę dużo uzdolnionej młodzieży, która już w szkole zakłada pierwsze zespoły i rozpoczyna muzyczną działalność. Problemem staje się chęć zaprezentowania siebie i swoich dokonań. Mamy nadzieję, że Muzytonacja to nie tylko możliwość zagrania na profesjonalnej scenie i nabrania nowych, cennych doświadczeń, ale też szansa nabycia kontaktów, które pomogą na dalszej muzycznej ścieżce. - mówi Joanna Cupak, prezeska fundacji Instytut Rocka.

Organizatorzy postarali się również o atrakcyjne nagrody, a wśród nich nagranie demo w Music Studio Fforte, sesja zdjęciowa wykonana przez Dagna Drążkowska oraz nagrody i vouchery ufundowane przez księgarnię Szczeciniarnia i Spondylus.

Jak się zgłaszać?

Zgłoszenia należy wysłać do 16-ego października na adres: przeglad@instytutrocka.pl. W imprezie mogą wziąć udział zespoły, które minimum w połowie stanowią Szczegółowe informacje, karta zgłoszeń oraz regulamin znajdują się na Facebooku Muzytonacji.

Finał Przeglądu odbędzie się 25-ego października w Free Blues Club.