„Teatry amatorskie - młodzi, zapaleni, czciciele Melpomeny. Nie twórzcie nowych przedstawień, zaprezentujcie nam co macie najlepszego, Waszą najlepszą sztukę, Wasz najlepszy projekt. Nie czekajcie, zgłoście się już teraz”
Takim hasłem organizatorzy Famy zachęcali młodych adeptów sztuki teatralnej do wzięcia udziału w festiwalu, który odbywał się w Kontrastach w dniach 25-26 kwietnia. Drugiego dnia eliminacji, występy aktorów poprzedziła wystawa konkursowa Plastyki, Grafiki, Fotografii oraz Przegląd Kina Niezależnego, podczas którego można było zobaczyć etiudy, dokumenty, scenki rodzajowe i wszelkie możliwe filmowe produkcje szczecińskich studentów. W końcu około godziny 17:00 rozpoczął się Przegląd Teatralny. Na deskach Kontrastów, wystąpiło kilka utytułowanych amatorskich teatrów: Teatr „Nie Ma” ze sztuką „Sny” którego reżyserem jest Tatiana-Malinowska Tyszkiewicz, Teatr „Krzywa Scena” działający w Stargardzkim Centrum Kultury od jesieni 2000 roku, Teatr Akademicki Uniwersytetu Szczecińskiego, który rokrocznie gości na Szczecińskich Juwenaliach. Tego dnia zaprezentował sztukę pt. "Brzechwa dla dorosłych"  Teatr „A Kuku”, który powstał wiosną 2007 roku. W ostatecznym, 11 osobowym składzie działa od stycznia 2008. Od początku prowadzony jest przez Annę Januszewską, aktorkę Teatru Współczesnego w Szczecinie. Jest więc stosunkowo najmłodszy w tym gronie. Wystąpił także Teatr „Kod” pod kierownictwem Anatola Wierzchowskiego.  Spośród sześciu zespołów teatralnych, jury za najlepsze wybrało przedstawienie „Boże zaułki” Dębskiego teatru Kod. Grupa w nagrodę będzie mogła pokazać swój spektakl w Malarni Teatru Współczesnego. Oraz wywalczyła możność udziału w Świnoujskiej Famie.
 
Ostatnim spektaklem przeglądu był gościnny występ Magdaleny Tkacz z monodramem „Oszalała” Laureatki m.in. Dwóch Nagród Jury, Wrocławskiego Spotkania z Teatrem Jednego Aktora.