Opowiedzą o obowiązkach i zadaniach Eksperta Komisji Europejskiej, odkryją tajniki, jak stworzyć skuteczny profil w bazie Funding & tenders opportunities. Ze zdalnego dyżuru eksperckiego poświęconego możliwościom dołączenia do grona Ekspertów Komisji Europejskiej mogą skorzystać pracownicy naukowi, doktoranci, przedsiębiorcy oraz wszyscy posiadający wiedzę specjalistyczną.
Wiedza i doświadczenie w konkretnej dziedzinie, działalność w sferze badawczo-rozwojowej lub biznesie oraz znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie – te umiejętności zwiększą szansę na zostanie Ekspertem Komisji Europejskiej oceniającym wnioski projektowe w ramach Programu Ramowego Horyzont Europa.
Pełnienie funkcji eksperta wiąże się zarówno z obowiązkami, jak i wieloma korzyściami, nie tylko finansowymi. Jest to szansa uzyskania praktycznej wiedzy w zakresie pisania wniosków, poznania wymagań i oczekiwań KE oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów.
Pod koniec czerwca otwarto nabory na wnioski w wielu konkursach, więc jest to świetna okazja do rejestracji w bazie ekspertów na portalu Funding & tender opportunities.
– Zapraszamy wszystkich pracowników naukowych, doktorantów, przedsiębiorców oraz reprezentantów innych podmiotów na zdalny dyżur ekspercki poświęcony możliwości zostania Ekspertem Komisji Europejskiej. Zachęcamy również do udziału osoby, które mają już założony profil, ponieważ ważne jest, aby go zaktualizować i sprawdzić, czy nadal jest widoczny dla KE – mówi Aleksandra Rajska, specjalista ds. komunikacji RCIiTT ZUT w Szczecinie.
Wszyscy zainteresowani udziałem w zdalnym dyżurze eksperckim, który odbędzie się 22 lipca 2021 r., do 19 lipca mają czas, by się zarejestrować. Wydarzenie ma formę indywidualnych, godzinnych konsultacji on-line, prowadzonych przez konsultantów Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE.
W razie pytań lub wątpliwości można kontaktować się z p. Aleksandrą Albińską, konsultantką ds. programów ramowych UE, e-mail: Aleksandra.Albinska@zut.edu.pl, tel. 91 449 4723.
Komentarze
1