Takiego widowiska w Szczecinie jeszcze nie było. Unikalny pojedynek w grę komputerową zostanie rozegrany na terenie akademików Akademii Morskiej. Do okien będą podjeżdżać specjalne podnośniki z ekranami, a widzowie będą śledzić zmagania na dużym telebimie.
Turniej „Red Bull Okno w Okno” po raz pierwszy rozegrano we Wrocławiu jesienią 2015. W tym roku odbędzie się w Szczecinie. Już w najbliższy czwartek (20 października) zmierzą się w nim mieszkańcy przeciwległych akademików „Pasat” i „Korab”, należących do Akademii Morskiej. Bez opuszczania swoich pokojów stoczą walkę w grze „Rocket League”. Będzie to możliwe dzięki specjalnym podnośnikom z ekranami zamontowanymi na koszach. Na dziedzińcu między budynkami pojawią się specjalistyczne maszyny, które każdorazowo będą podjeżdżać do okna danej drużyny.


Zadanie jest proste, w ciągu 5 minut trzeba strzelić przeciwnikowi jak najwięcej bramek. W nietypowych zawodach weźmie udział 16 drużyn, czyli po 8 zespołów z każdego domu studenckiego. Rywalizacja odbędzie się w systemie pokój na pokój, po 2 osoby w teamie. Sami zawodnicy zostaną wybrani na podstawie kolejności wypełnionych zgłoszeń. Widzowie będą mogli dopingować swoich sąsiadów oraz oglądać ich zmagania live na dużym ekranie rozstawionym pomiędzy akademikami.

Jak zapowiadają organizatorzy, ogromne emocje podczas turnieju to nie wszystko, co w czwartek spotka studentów. Zacięta walka ma się opłacić. Teamy z najlepszymi wynikami zgarną nagrody Red Bull MOBILE. Dodatkowo, zwycięski akademik otrzyma konsolę PlayStation na kilka miesięcy.

data: 20 października (czwartek)
godzina: 19:00
miejsce: Osiedle Akademickie Akademii Morskiej w Szczecinie, ul. Starzyńskiego 8, Szczecin
Facebook: https://www.facebook.com/events/132453017217704/