koncerty inne

Recital PIAF

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 12.07.2019
O której godzinie?
21:00
Za ile?
40 i 30 zł ulgowy
Opis wydarzenia
Recital „Piaf” jest intymnym spotkaniem z legendą francuskiej piosenki. To opowieść o głębokim smutku, rozdzierających tragediach, płomiennej miłości, rozkoszach zakochania i słodyczy romansu, a także niewyobrażalnym koszmarze istnienia dla sceny i na scenie. Jest historią Artystki, której piosenki nuci cały świat, pozostawiając nas z pytaniem o wymiar szczęścia, wielkość nieszczęścia i trwałość ludzkiej duszy.

 

Był prezentowany m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Edith Piaf w Krakowie, Festiwalu Frankofonii w Tychach, Festiwalu Form Muzyczno-Teatralnych w Lublinie, Warszawskiej Teatralnej Wiośnie na Rakowcu i w wielu instytucjach kultury. Rekomendowany jest przez Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej w Krakowie.

… "Katarzyna Dendys-Kosecka, pięknie opowiedziała o legendzie piosenki XX wieku. Za pomocą jej nieśmiertelnych utworów rozsnuła opowieść o głębokim smutku, spadających na gwiazdę tragediach, ale także o wielkich miłościach, jakie przecież były w jej życiu. Katarzyna Dendys-Kosecka, wiarygodna w przekazywaniu pełnej skali emocji i znakomicie interpretująca każdą z wykonywanych piosenek, stworzyła na scenie intymny portret wielkiej artystki, która – to się dawało wyczuć bez trudu – jest jej naprawdę bliska. A cały program okazał się być czymś więcej niż zwykłym recitalem. To par excellence spektakl teatralny, w którym słowo i muzyka miały równorzędną rangę." - Andrzej Z. Kowalczyk, Kurier Lubelski 21.06.2015

Katarzyna Dendys-Kosecka - wokal

Tomasz Pala – fortepian

Wojciech Golec – akordeon

Bartłomiej Stuchlik – kontrabas

 

Recital Piaf

12.07.2019 (piątek), godz. 21.00

Dziedziniec Menniczy

bilety 40, 30 zł ulgowy dostępne na bilety.zamek.szczecin.pl


Katarzyna Dendys - Kosecka

Dyrektor organizacyjny Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Wydziału Ekonomii, kierunku menedżer kultury Uniwersytetu Ekonomicznego. Aktorka, wokalistka, menedżer. Występowała gościnnie na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Muzycznego w Lublinie, Teatru Dramatycznego w Koszalinie oraz Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Jest związana z bielskim środowiskiem artystycznym, ze Stowarzyszeniem Centrum Sztuki Kontrast w Bielsku-Białej, gdzie od kilku lat prowadzi Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej. Organizowała wiele koncertów plenerowych, kameralnych. Koordynowała festiwale i zajęcia edukacyjno-kulturalne dla dzieci i młodzieży.

Tomasz Pala

Pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracował z Martyną Jakubowicz (cykl koncertów), Grzegorzem Kapołką (udział w nagraniu płyty Blue Blues II, koncerty). Od 1998r członek zespołu Shakin’Dudi. Wielokrotnie grywał na Rawa Blues Festiwal z takimi gwiazdami sceny bluesowej, jak np. Keb Mo’ (amerykański gitarzysta i wokalista bluesowy, czterokrotny laureat nagrody Grammy). Współpracuje z teatrem w Czeskim Cieszynie, gdzie aranżuje i wykonuje muzykę do spektakli. Członek zespołu Indialucia. Współzałożyciel Duetu Fortepianowego, łączącego różne rodzaje muzyki z dużą dozą humoru.

Wojciech Golec

Akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu nagród m.in. I nagrody Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu 1999r. Laureat I nagrody Konkursu Muzyki Rozrywkowej „Konfrontacje” w Częstochowie w 2000 r. Współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Józefem Skrzekiem, Włodzimierzem Korczem, Alicją Majewską. Koncertował w Polsce, Niemczech, Czechach, Grecji, USA, Kanadzie, Szwecji, Słowacji, Wielkiej Brytanii. Pedagog Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej, wykładowca Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Bartłomiej Stuchlik

Kontrabasista, absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Współpracuje z Shakin’Dudi, Anną Jurksztowicz, Holeviaters.

Komentarze
~Aga
12.07.2019 22:32

Wyszłam z koncertu rozgoryczona i rozżalona.O ile kwestie muzyczne,instrumentalne są absolutnie bez zastrzeżen, o tyle wokal pozostawia wiele do życzenia. Barwa głosu całkiem przyjemna,nieczystości niestety słyszalne,aktorsko to nie jest najwyższa półka, żal, że pani porywa się na francuskie wykonania nie używajac języka francuskiego. Dla mnie to profanacja i duże rozczarowanie. Wcielajac się w rolę Piaf nawet nie wysilila się Pani, aby założyć stosowną perukę ( nieodłączny papieros itd) aby uwiarygodnić nieudolnie odgrywaną postać. Stosowanie wyrażeń typu cytuję "mega" jest poniżej poziomu i nie w klimacie, podobnie nadużywany przez Panią gest trzymania rąk w pozycji jakby leżały na blacie.Irytujące. Zgodnie z wykształceniem ma Pani ekonomiczne podejście do tematu,bo mnóstwo ludzi przyszło na francuskà piosenkę, ale grunt, że kasa się zgadza....To tak jakby ktoś chciał śpiewać Pugaczową po hiszpańsku.Nigdy więcej.....

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję