Na Campus Polska Przyszłości organizowany przez Rafała Trzaskowskiego pojadą Katerina i Sofija, znane w Szczecinie z aktywnej działalności w stowarzyszeniu Mi-Gracja.
– Cieszę się, że Ukraina została zaproszona do Unii Europejskiej. Status państwa kandydującego sprawia, że wszyscy mamy nadzieję, że Unia Europejska stanie na wysokości zadania. Proces integracji Bałkanów z UE trwa ponad 20 lat, czas przyspieszyć ten proces, to istotny test, który pokazuje, czy poważnie traktujemy obecną sytuację geopolityczną – mówił w Szczecinie Rafał Trzaskowski.
Trzaskowski w Szczecinie mówił także o sondażach, które w ostatnim czasie pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość delikatnie traci poparcie.
– Spadki PiS tłumaczą się same. Był robiony sondaż, że 60% Polek i Polaków uważa, że PiS nie walczy wystarczająco z inflacją i drożyzną. Rządzący sprzyjają drenowaniu kieszeni i społeczeństwo na to reaguje.
Campus Polska Przyszłości organizowany przez Rafała Trzaskowskiego z Platformy Obywatelskiej odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia w miasteczku uniwersyteckim Kortowo na terenie Olsztyna i weźmie w nim udział 1300 młodych osób.
Komentarze
0