Jeżeli cenicie artystów, którzy nie boją się eksperymentów z różnymi gatunkami muzycznymi, to koncert Pezeta organizowany przez Stowarzyszenie Inspiracje Młodych jest idealną propozycją dla Was. W najbliższą sobotę (8 grudnia) w szczecińskim klubie Heya Club raper z warszawskiego Ursynowa promować będzie swój najnowszy krążek – inspirowany sceną brytyjską, muzyką grime i dubstepem – zatytułowany ”Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak”.

Płyta  ta zadebiutowała na 2 miejscu listy OLiS (Oficjalna Lista Sprzedaży) i promowana była do tej pory teledyskami powstałymi do utworów: ”Co mam powiedzieć”, ”Noc jest dla mnie” oraz ”Supergirl”.

[ przeczytaj naszą recenzję płyty ]

Poza kawałkami z wymienionego albumu podczas koncertu zaprezentowane zostaną  największe hity z bogatego dorobku warszawskiego artysty. Oprócz pozycji zatytułowanej ”Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak” raper ma na swoim koncie trzy krążki nagrane wraz z Onarem pod szyldem grupy Płomień 81 (”Na zawsze będzie płonął”, ”Nasze dni”, ”Historie z sąsiedztwa”), klasyczne albumy nagrane w duecie z Noonem (”Muzyka klasyczna”, ”Muzyka poważna”), dwie płyty solowe (”Muzyka rozrywkowa”, ”Muzyka emocjonalna”),  a także dwa krążki powstałe w wyniku współpracy z bratem – Małolatem”Dziś w moim mieście” oraz wydawnictwo koncertowe”Live in 1500m2”.

Warszawskiego rapera doceniła także branża muzyczna: albumy ”Muzyka poważna” i ”Muzyka rozrywkowa” otrzymały nominacje do Fryderyków. Ponadto płyta ”Dziś w moim mieście” uzyskała status”Złotej Płyty”, Pezet został w tym roku nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards w kategorii ”Najlepszy Polski Wykonawca”, zaś teledysk do utworu ”Supergirl” nagrodzono Cyber Yachem. 

Podczas koncertu w Szczecinie artyście towarzyszyć będzie „live band”Radio Error – który uczestniczył w nagraniach albumu koncertowego ”Live in 1500m2”.  W związku z tym  najbardziej znane kawałki z dyskografii Pezeta będzie można usłyszeć  w nowych, niekiedy zaskakujących aranżacjach, które nadadzą występowi niepowtarzalny charakter.  

W roli supportów przed Pezetem wystąpią: PyCiu, Spajki UPM, nowy artysta w szeregach wytwórni StoproRap – Kieru, oraz – tegoroczny ”Młody Wilk” Popkillera – Bogu Bogdan.

Jeżeli chcecie usłyszeć ”Radio Pezet” na żywo, przyjdźcie w sobotę do Heya Club. Parafrazując tytuł jednego z utworów warszawskiego rapera, mogę napisać tylko jedno zdanie: „Niech ta noc będzie dla Was wyjątkowa!”.

Termin: 08.12.2012 (sobota), 20:00

Portal wSzczecinie.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.