Cykl ”Muzyka Starówki” realizowany przez Fundację Forum Gryf w ramach inicjatywy ”Przywróćmy Szczecinowi Stare Miasto” dobiegł końca. Czas na krótkie podsumowanie.

Jak mówi Jakub Włodarz z Forum Gryf, jedno z głównych zadań projektu to promowanie przestrzeni, która według nas jest najlepszym miejscem do promowania kultury na Starym Mieście. Chcieliśmy wyrobić przyzwyczajenie, skojarzenie Stare Miasto – spotkanie z kulturą, dobrą muzyka. – dodaje.

Koncerty odbyły się w pięć weekendów w okresie od 23 czerwca do 25 sierpnia 2012 roku. W ramach cyklu można było posłuchać różnych gatunków muzyki: funku (Big FAT Mama), poezji śpiewanej (Wolna Grupa Bukowina, Nasza Basia Kochana, Sklep z Ptasimi Piórami), jazzu (Muzykoterapia, Karolina Śmietana Group) oraz rocka (Cuba de Zoo).

Na ”Muzyce Starówki” nie zabrakło także szczecińskich wykonawców. Na scenie przy placu Orła Białego wystąpiły zespoły Big FAT Mama (uznawany za „najlepszy towar eksportowy Szczecina”) i Sklep z Ptasimi Piórami. Na zakończenie cyklu przed gwiazdą wieczoru (Cuba de Zoo) swoje sety zagrały także szczecińskie grupy Bona Fides i UnRocked.

Spośród pozostałych wykonawców, kilku ma silne związki z naszym miastem. Karolina Śmietana wiele lat spędziła w Szczecinie i zna to miasto od podszewki. – zaznacza Jakub Włodarz. Z kolei pochodzący z Mazur zespół Cuba de Zoo został laureatem szczecińskiego Festiwalu Gramy 2010.

Przywróćmy Szczecinowi Stare Miasto – to nie tylko cykl Muzyka Starówki – to wiele innych działań na placu Orła Białego, tj. Dzień Ojca, Jarmark Jakubowy czy koncert Opery, który niebawem usłyszymy. Działamy też na rzecz przebudowy i przywrócenia życia na naszym pięknym Starym Mieście. – podkreśla Jakub Włodarz z Forum Gryf.

Mimo, że publiczność nie zawsze dopisywała, pozostaje mieć nadzieję, że ”Muzyka Starówki” będzie kontynuowana w kolejnych latach. Podkreślić należy, że frekwencja na pierwszej edycji cyklu Amfiteatr Scena Jazz Cafe, który odbył się w 2011 roku w Teatrze Letnim w Szczecinie, również pozostawała wiele do życzenia. Mimo to w tym roku zorganizowano jego drugą edycję. Oby w przypadku ”Muzyki Starówki” było podobnie. Póki co najbliżej ”Przywrócenia Szczecinowi Starego Miasta” było w trakcie tegorocznego Jarmarku Jakubowego.

Zobacz też:

Cuba de Zoo. Z Mazur do Szczecina