Technopark Pomerania już po raz drugi we współpracy z Fundacją Netcamp oraz firmą promocyjną GOS Polska, zaprasza na inspirujące spotkanie pasjonatów nowych technologii, pt. ”IT – wojny i innowacje” – konferencja ICT LAB-MARKET pod skrzydłami Netcampa już 18 października w Szczecinie.

Celem spotkań Netcamp, które mają już swoją tradycję i wielu stałych uczestników, jest integracja lokalnej branży IT, interesująca dyskusja i dzielenie się wiedzą. To swobodne, otwarte konferencje, prezentacje ciekawych projektów, zwłaszcza startupów, a także możliwość poznania nad czym pracują firmy internetowe w regionie.

Październikowe spotkanie otworzy Rafał Malujda, który opowie o wojnach patentowych w branży IT. Marzena Zasińska-Igła wyjaśni, jak znaleźć dobrego pracownika i zrobić karierę w IT. Z kolei Paweł Spychalski pokaże, jak naprawdę działają wyszukiwarki internetowe, a Hubert Dyba przedstawi zarządzanie innowacjami w firmie i powie, na jakie projekty będzie można wkrótce otrzymać unijne pieniądze. Partnerem spotkania jest Technopark Pomerania w ramach współfinansowanego ze środków UE projektu „ICT LabMarket – od wynalazku do produktu” realizowanego z firmą promocyjną GOS Polska.

Apple, HTC, Samsung, RIM, Google, Motorola i wielu innych – to główni sprawcy współczesnych wojen patentowych. System ochrony własności intelektualnej został stworzony w określonym celu, "patent wars" mają również swój cel, ale jest on zupełnie inny. Prezentacja odpowie na pytanie, jaki jest aktualny stan tych wojen i do czego mogą one doprowadzić w przyszłości. Szczegóły konfliktów patentowych przedstawi Rafał Malujda, prowadzący w Technoparku kancelarię prawną specjalizującą się w tematyce nowych technologii i prawie patentowym.

Dlaczego wiele firm IT ma problemy z rekrutacją odpowiednich pracowników, jakie błędy popełniamy najczęściej przy rekrutacji? Jak przetrwać na rynku pracy w czasach kryzysu? Czym jest personal i employer branding oraz dlaczego jest tak ważny? O rekrutacji w branży IT dla pracodawcy i pracownika opowie Marzena Zasińska-Igła z agencji LSJ.

Google rządzi i dzieli na rynku wyszukiwarek internetowych od 14 lat. Wykończyło konkurencję, a teraz dzielnie walczy z nim Bing. Niestety nie zapowiada się, aby sytuacja miała się szybko zmienić. Dlaczego? Wyszukiwarka to niby prosta sprawa: okienko w które wpisujemy wyszukiwany tekst, silnik wyszukiwania pełnotekstowego, roboty przemierzające zakątki Internetu i miliardy dolarów pojawiające się na koncie bankowym. W prezentacji Pawła Spychalskiego usłyszymy o tym, dlaczego nie jest to jednak takie proste.

Czy innowacja zawsze jest kwestią przypadku czy przebłysku geniuszu? Okazuje się, że światowi liderzy w swoich branżach do innowacji podchodzą w sposób zaplanowany, strategiczny. Każdy z nas również może świadomie obrać kurs na innowacje i wyjść na pozycję lidera! Prezentacja Huberta Dyby z RCIiTT to szybki wgląd w temat innowacji, od ogółu do szczegółu. Celem ma być zachęcenie do spojrzenia na swoją działalność poprzez pryzmat innowacji, pokazanie podejścia Outcome-Driven Innovation, jak pracować strategicznie nad innowacjami i co tak naprawdę o nich sądzić. Czy program Inteligentny Rozwój oznacza więcej unijnych pieniędzy na innowacje i jakie pomysły będą finansowane.

 

Data: 18.10.2012, start 18.00

Miejsce: Free Blues Club (ul. Powstańców Wielkopolskich 20).

PROGRAM KONFERENCJI

18.00-18.10 Powitanie i otwarcie spotkania

Robert Król – Fundacja Netcamp

Magdalena Krawczak – Technopark Pomerania

18.10-18.40 Strategie i wojny patentowe – o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi?

Rafał Malujda, radca prawny

18.40-19.10 Jak znaleźć dobrego pracownika i zrobić karierę w branży IT

Marzena Zasińska-Igła, LSJ

19.10-19.20 przerwa

19.20-19.50 Czy łatwo jest zbudować nowego Googla? – czyli jak działają

wyszukiwarki internetowe

Paweł Spychalski

19.50-20.20 Innowacja – strategiczne podejście do pomysłów

Hubert Dyba, RCIiTT

20.20-21.50 Czas na integrację, rozmowy w kuluarach

21.50-22.00 Podsumowanie i zakończenie spotkania

Wstęp wolny po rejestracji na Netcamp.pl. Warto również dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.