Najnowszy spektakl Teatru Współczesnego - „Diabeł”, mimo, że zawiera w scenariuszu motywy znane z serialu „Miasteczko Twin Peaks”, zgodnie z zapowiedzią realizatorów zainteresuje nie tylko wielbicieli filmów Davida Lyncha.

„Diabeł” ma takie walory, że także dla nie znających serialu będzie ciekawy” mówi o nim reżyser Radosław Rychcik. „Mogę nawet dodać, że „kto przyjdzie na spektakl ma szansę zostać zbawiony albo opętany. Właściwie to można wybrać... ”

Na scenie pojawi się oczywiście Laura Palmer (zagra ją Joanna Matuszak), jej matka Sara (Iwona Kowalska), ojciec Leland (Grzegorz Młudzik) i Bob (kreowany przez Arkadiusza Buszko). Wśród postaci z innych popkulturowych klasycznych już dzieł, które wybrał reżyser, będzie także np. chłopiec z "Lśnienia" Stanleya Kubricka. Odtwórca roli Egzorcysty 3, Michał Lewandowski mówi o pracy nad spektaklem, że była dla niego bardzo cennym doświadczeniem. Podkreśla także, że jest to dzieło bardzo precyzyjnie skonstruowane i wymagające od aktorów dużego zaangażowania: „Nikt nie schodzi ze sceny nawet na moment.Komunikat, fabuła, emocjonalność postaci zależy zatem od dyscypliny aktorów.”

Radosław Rychcik jako reżyser zadebiutował w 2008 r. w krakowskim Narodowym Starym Teatrze sztuką "Forma przetrwalnikowa", będącym częścią spektaklu „Blogi.pl”. Poza tym wystawił jeszcze m.in. "Versus. W gęstwinie miast" Bertolta Brechta (Teatr Nowy w Krakowie), oraz "Samotność pół bawełnianych" Bernarda-Marii Koltesa ( Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach) czy "Łysek z pokładu Idy" zrealizowany w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.