Śmiało można stwierdzić, że wieczorem 3 grudnia “Hormon” był centrum rockowym Szczecina. Stało się tak nie z powodu koncertu , a za przyczyną pierwszej publicznej prezentacji płyty “Born In Szczecin”, która w dużym stopniu jest podsumowaniem działań związanych z wydarzeniem z kwietnia tego roku, kiedy to w klubie “Kontrasty” rozegrał się przegląd “Made In Szczecin Chilli Paprykarz Muzyczny ”

Kilkanaście minut po 19-ej Tomek Weinert i Karolina Woźniak (czyli główni sprawcy tego wydarzenia) oficjalnie podziękowali osobom, pomagającym w organizacji przeglądu (w tym obecnemu na sali Waldemarowi Kulpie z „Kontrastów) i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania albumu nazwanego „Born In Szczecin”. Następnie nastąpiło odtworzenie całego materiału na którym znalazły się nagrania piętnastu grup (nie tylko uczestników przeglądu). Są to zespoły : Dead On Time, Cruentus, The Digitals, Godsend, The Throne, Bona Fides, Fortepain, HeadBurn, holdStill, Krzysztof Jerzy Kurz, O.D.C., Premedytacja, Soul Ink, The Blue Bus oraz Zielona Butelka. Utwory zarejestrowano w studiu Drive It Loud.

Tego wieczoru była szansa by przy piwie i dobrej muzyce porozmawiać z muzykami większości tych formacji . Niektórzy z gości odnotowali natomiast zmiany jakie zaszły po rekonstrukcji "Hormona" ...Osoby towarzyszące zespołom, sympatycy i fani poszczególnych kapel, często reagowali na konkretne, wybrzmiewające z głośników utwory, aplauzem, aniemal wszyscy ubrani byli w garnitury oraz inne stroje w konwencji czarno-białej.

Wkrótce na naszych stronach będzie można zdobyć tę nieprzeciętną płytę, która jest bardzo ciekawym udokumentowaniem możliwości szczecińskiego rocka anno domini 2010