Załoga Akademii Morskiej w Szczecinie zwyciężyła w ostatnich eliminacjach Pucharu Polski. Regaty rozgrywane były 24-25 sierpnia w marinie 'Pod Omegą' w Iławie. To bardzo duży i piękny akwen, jednak z powodu jego kształtu i otaczających go wysokich drzew trudny do pływania regatowego.

W zawodach udział brały również najlepsze załogi sklasyfikowane w Pucharze Polski za żeglarzami z AM w Szczecinie oraz kilka bardzo silnych lokalnych załóg.

W sobotę zawody rozpoczęło 69 jachtów podzielonych w klasach: Omega, Ż500, Sigma 600, DZ, T1, T2, T3 od startu pierwszego, długiego kilkukilometrowego wyścigu z Iławy nad rozlewisko w Szałkowie. Nasza załoga jechała spokojnie, stopniowo powiększając przewagę, która na mecie wyniosła 6 minut. Start do drugiego i trzeciego wyścigu tego dnia również był dla nas wygrany – 1. dzień zawodów zakończyliśmy przewagą 3 i 4 punktów nad kolejnymi załogami.

W niedzielę panowały już bardzo zmienne warunki pogodowe - 1-3 st. Beauforta, wiatr 40 stopni. Zaplanowano dwa długie wyścigi z Iławy do Szałkowa i z powrotem. Żeglarze AM w Szczecinie od razu wygrali start i wyszli na 50-metrowe prowadzenie. W połowie trasy niestety znajomość akwenów przez lokalną załogę 'Maribo' zaprocentowała i oddaliśmy im prowadzenie, nie udało się odrobić strat i skończyliśmy bieg na 2. miejscu. Po kolejnych zawirowaniach - wygranym starcie wyścigu nr 5 i szybkim spadku na 5. miejsce, a następnie znów zwyżce formy i wyprzedzeniu 2 jachtów na ostatnich 20 m do mety skończeniu wyścigu na 3. miejscu, zdobyte punkty dały załodze Akademii Morskiej w Szczecinie pierwsze miejsce i wygraną w eliminacji Pucharu Polski „O żeglarski Puchar Iławy”.

Tym samym można podsumować tego roczny sezon żeglarski jako bardzo udany - wygrany cały Puchar Polski 2013 w klasie T1, z poszczególnymi wynikami:

- 1. miejsce - Puchar Zalewu Koronowskiego

- 2. miejsce - Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP

- 1. miejsce - Regaty „Na Powitanie Wakacji” o Puchar Starosty Słupeckiego

- 2. miejsce - Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych

- 1. miejsce - Żeglarski Puchar Iławy

Załoga startuje od lat w tym samym składzie: Bartosz Piotrowski – sternik oraz Adam Piotrowski i Karol Krzyżanowski.