Sklep z Ptasimi Piórami obecny jest na polskiej scenie muzycznej od 30 lat. Twórczość tego zespołu doceniają kolejne pokolenia.Cieszy się ona niegasnącym zainteresowaniem wśród odbiorców, co potwierdzają koncerty zespołu w całej Polsce - także ten, który odbył się 22 września 2008r. w szczecińskim klubie Rocker.

Od pierwszych chwil koncertu Sklepu z Ptasimi Piórami atmosfera spotkania była znakomita. Publiczność z entuzjazmem reagowała na zapowiedzi kolejnych piosenek. Zanim rozbrzmiały pierwsze dźwięki instrumentów lider zespołu, Ryszard Leoszewski, starał się przybliżyć słuchaczom historię poszczególnych utworów, opowiadał także ciekawe anegdoty ze swojego życia. Pozostali członkowie zespołu – Lech Grochala, Szymon Orłowski, Robert Jarzębski również włączali się w prowadzenie koncertu, zabawiając widownię spontanicznymi dialogami. Sklep z Ptasimi Piórami podczas koncertu wykonał część piosenek z płyty „Stempelek”, którą obecnie promuje. Wśród utworów, które zespół zaprezentował, pojawiły się między innymi: „Twój sweter”, „Jak czarny anioł” i „Stempelek”.

Teksty wielu utworów zespołu bazują na poezji Osipa Mandelsztama. Poezja ta „ubrana” w piękne dźwięki tym bardziej jest przejmująca. Koncert zespołu dostarczył nam dwojakiego rodzaju doznań. Z jednej strony utwory, które mogliśmy usłyszeć podczas niego były refleksyjne, niejednokrotnie przepełnione smutkiem, traktujące o niewiedzy i bezradności „w swej podróży dookoła siebie”. Z drugiej strony występ wywołał wśród publiczności wiele pozytywnych emocji z uwagi na sposób w jaki artyści poprowadzili go. Nie brakowało głośnych i przyjaznych reakcji widowni, uśmiechu na twarzach wykonawców i donośnych braw.

Biorąc pod uwagę dotychczasową działalność Sklepu z Ptasimi Piórami pozostaje nam jedynie życzyć by przez następne 30 lat utwory dostępne w tym Sklepie cieszyły kolejne pokolenia słuchaczy, a sam zespół by pozostawał w tak niezmiennie dobrej formie.

P.S. W niedzielę zagrają koncert w radiowej Trójce.