31 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowej, nowoczesne rozwiązania energetyczne i duże plany odnośnie do inwestycji i zatrudniania pracowników – taka ma być nowa inwestycja firmy LemonTree. Hala magazynowa będzie się nazywać WestSide Szczecin. Budowa już się rozpoczęła, obiekt ma być gotowy w I kwartale przyszłego roku.

Okolice Przecławia atrakcyjne dla handlu i sektora TSL

Będzie to pierwsza inwestycja dewelopera LemonTree w okolicy Szczecina. Wielka hala magazynowa powstanie obok bezpośredniego zjazdu na nowo wybudowaną obwodnicę Przecławia (DK13). W ciągu kilku minut można dostać się stąd na autostradę A6 i do centrum, a ok. 15 minut dzieli inwestycję od portu morskiego Szczecin-Świnoujście. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się również centrum handlowe ze sklepami i licznymi punktami usługowymi.

– To jeden z najbardziej zaawansowanych obiektów, jeżeli mówimy o wytycznych ESG w Polsce. Mocno pracowaliśmy nad ekologicznością rozwiązań i na jego przykładzie będziemy pracować przy innych projektach zgodnych z zasadami dekarbonizacji i odejścia od gazu ziemnego. Pracujemy na pompach ciepła, rozwiązanych fotowoltaicznych. Będą to ekologiczne i oszczędne rozwiązania, korzystne dla naszych najemców – mówi Maciej Krawiecki, Head of Development and Leasing LemonTree.

Hala magazynowa ma być jednym z najbardziej ekologicznych obiektów w tej części Polski. Skomercjalizowano już ponad 60% jej powierzchni.

„Zielona stal” i 450 tysięcy złotych oszczędności rocznie

Powierzchnia magazynowa w WestSide Szczecin została zaprojektowana z myślą o wymaganiach firm z różnych branż i sektorów. Minimalny moduł możliwy do wynajęcia będzie miał 3,2 tys. metrów kwadratowych. Dostęp do niego zapewnią co najmniej 3 doki przeładunkowe oraz brama z poziomu 0.

Inwestycja LemonTree zostanie wyposażona w szereg rozwiązań technologicznych, zmniejszających jej wpływ na środowisko naturalne oraz pozwalających zoptymalizować operacje klientów. Zamiast tradycyjnych rozwiązań, jak promienniki gazowe czy wentylatory dachowe, znajdą się tu m.in. pompy ciepła wraz z nawiewno-wywiewnymi centralami wentylacyjnymi. Połączenie tego systemu z instalacją PV na dachu (instalacja fotowoltaiczna, umożliwiająca wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej) pozwoli zmniejszyć zapotrzebowanie na energię, a to przełoży się ma na bardzo wymierne korzyści w postaci oszczędności szacowanych na 450 tys. zł rocznie z tytułu rachunków za prąd.

Do budowy wykorzystana będzie również tzw. zielona stal, pochodząca w minimum 80% z recyklingu. Będzie ona wypiekana w piecach zasilanych energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych, co w znacznym stopniu obniży ślad węglowy już na początku tej inwestycji.

Pierwsi najemcy mają się wprowadzić do nowej hali w przyszłym roku. Może to być już luty.