Jeszcze do godz. 15:00 można odwiedzać świąteczną edycję Szczecińskiego Bazaru Smakoszy w OFF Marinie na Pomorzanach. Na mieszkańców czeka bogata oferta przygotowana przez kilkudziesięciu wystawców z całego Pomorza Zachodniego. Nie brakuje świątecznych potraw, przetworów, słodyczy, ale i kosmetyków naturalnych czy rękodzieła. Jest w czym wybierać – na Bazarze znajdziemy zarówno produkty, które będą świetnymi prezentami pod choinkę, jak i wspaniałym uzupełnieniem świątecznej kolacji.


Kilkudziesięciu wystawców prezentuje to, co ma najlepszego!

Świąteczny Szczeciński Bazar Smakoszy przyciąga jeszcze bogatszą ofertą niż jego coniedzielna edycja. Organizatorzy zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie.

– Zależało nam na tym, żeby różnorodność była ogromna. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: na słodko, na gorzko, na zdrowo, z mięsem, bez mięsa, ale także mamy wspaniałych rękodzielników, którzy prezentują stroiki, ozdoby świąteczne, kosmetyki naturalne – mówi Anna Fiodorowicz ze Szczecińskiego Bazaru Smakoszy. Nie brakuje także książek, biżuterii czy nawet płyt winylowych.

Na Szczecińskim Bazarze Smakoszy bardzo skrupulatnie przestrzegane są zasady bezpieczeństwa. – Pilnowana jest liczba gości przebywających w sali targowej. Nie ma tłumów w środku, nie ma kolejek, przed wejściem jest płyn dezynfekujący. Pilnujemy odległości oraz tego, by zarówno wystawcy, jak i goście mieli maseczki i przyłbice – dodaje Fiodorowicz.

Najlepszy makowiec w Szczecinie, specjalne świąteczne bezy 

Wystawcy przygotowali jeszcze więcej produktów niż zazwyczaj. Ich oferta jest idealnie skrojona pod świąteczne oczekiwania klientów.

– Naszym przebojem jest skórka pomarańczowa w słoiczkach robiona przez moją mamę. Możemy ją użyć do makowców. Makowce również mamy tutaj ręcznie robione, mak moczymy w mleku, mamy swoje orzechy i od końca września łupiemy je, żeby były idealne na święta. Mamy serniki, miodownik, faworki – wylicza Urszula Jager.

Gospodarstwo Rolne Jager ma do zaoferowania mnóstwo przetworów, w tym m.in. zakwas z buraka czy rozmaite zioła i syropy.

Specjalną ofertę przygotowała także Hanna Komór znana z tworzenia wspaniałych szczecińskich bez: – Mam grudniową bezę, czyli o smaku korzennym i z cytrusowym kremem. Mam też bezy marcepanki i wyszły super – zachęca.

Dla osób poszukujących oryginalnych prezentów oferta jest imponująca. – Robię ręcznie naturalne kosmetyki z ziół, olejów, soli i olejków eterycznych. Jestem zainteresowana moją prababcią, która była zielarką, sama jestem farmaceutką z wykształcenia i postanowiłam, że będę robić naturalne kosmetyki. Pozyskiwanie suszy ma charakter sezonowy, łączę to i efekty są wspaniałe – mówi Małgorzata Budziłowicz z Łąkowej Ziołopracowni.

Bazar w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18 można odwiedzać w niedzielę do godziny 15:00.