Pedro Almodovar to wśród europejskich twórców reżyser mający szczególną pozycję. Każdy jego nowy film to wielkie wydarzenie artystyczne. Bez wątpienia także `Przerwane objęcia” taką rangę zyskały i stało się tak w dużej mierze dzięki bardzo wyeksponowanej roli Penelope Cruz.To jednak nie jedyny z walorów tego obrazu, który można obejrzeć od piątku m.in. w szczecińskim kinie „Helios”
Jednym z głównych bohaterów „Przerwanych objęć” jest filmowy scenarzysta i reżyser Mateo (Lluis Homar) który posługuje się też pseudonimem Harry Caine. . W wyniku wypadku stracił wzrok, ale nadal jest człowiekiem aktywnym zawodowo. Ma wciąż nowe pomysły, tworzy i współpracuje z młodym Diego. Pewnego dnia z propozycją przychodzi do niego Ray X – syn niedawno zmarłego potentata finansowego Ernesto Martela. Ta wizyta sprawia, że Mateo znów zaczyna żyć wydarzeniami sprzed ponad dziesięciu lat. Opowiada o swojej fascynacji Leną (w tej roli Penelope Cruz) i właśnie teraz dowiaduje się nowych nieznanych szczegółów tej dramatycznej historii. Jego żona i agentka – Judith Garcia (w tej roli Blanca Portillo, znana m.in. z „Volver” - poprzedniego filmu Almodovara) dysponuje bowiem wiedzą, która dotąd była dla niego niedostępna. Ray natomiast posiada wiele godzin zapisu video, który powstał wówczas gdy na polecenie ojca śledził poczynania Mateo i Leny. Jedną z bardziej przejmujących scen jest na pewno moment, w którym niewidomy reżyser dotyka rękoma ekranu telewizora, na którym w zwolnionym tempie odtwarzany jest obraz jego ostatniego pocałunku z Leną...Pod wpływem tych zdarzeń, tak bardzo eksploatujących pamięć postanawia na nowo zmontować „Dziewczyny i walizki” - czyli dzieło, w którym jego ukochana po raz pierwszy pojawiła się na ekranie.
„Przerwane objęcia” to film, których fanów Almodovara niczym raczej nie zaskoczy. Mamy tu liczne nawiązania do jego wcześniejszych dzieł (np. film Mateo z Leną w roli głównej to jakby odświeżona wersja „Kobiet na skraju załamania nerwowego”), mamy także odniesienia do klasyki kina (do takich dzieł jak „Podróż do Włoch” Rosseliniego czy „Windą na szafot” Malle`a). Muzykę stworzył „ilustrator” wielu wcześniejszych dzieł Hiszpana- Alberto Iglesias, a obowiązki producenta pełnił jego młodszy brat Augustin Almodovar. Poza tym także obsada aktorska składa się ze sprawdzonych ludzi takich jak Carmen Machi czy Lola Duenas (w małej, ale jakże istotnej roli kobiety czytającej z ust). Także tematy, które są poruszane w „Przerwanych objęciach” - zdrada, niespełnione pragnienia, zazdrość prowadząca do tragedii – to już widzieliśmy u tego reżysera. Wszystko to jest jednak podane z tak wielkim smakiem, z taką dbałością o detale choreograficzne, że na pewno wielbicielom kunsztu Almodovara kolejna wizyta w jego świecie sprawi duża przyjemność.