„Przepraszam! Tworzę się” to kampania dwuwymiarowa, o charakterze społecznym i artystycznym, stawiająca w centrum dziecko. Skierowana jest zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów. Pierwsza odsłona kampanii pod nazwą digital(dot)kids odbędzie się już 25-27 stycznia podczas festiwalu digital_ia 2013 w 13 muzach.

 

„Pomagajmy! Wspierajmy! Nie przeszkadzajmy!” to hasło kampanii społeczno-artystycznej „Przepraszam! Tworzę się.” Jak przyznają twórcy, występują w imieniu dzieci, by zwrócić uwagę dorosłych na rozwój najmłodszych.

Chcemy mówić w imieniu dziecka i zwrócić uwagę dorosłych na tych najmłodszych. Pragniemy pokazać , że najważniejsze w rozwoju społecznym i emocjonalnym są pierwsze lata dziecka, które maja wpływ na całe jego późniejsze życie. Mamy nadzieję wydobyć dziecięcą kreatywność i eksperymentować bez końca. Pomagajmy, wspierajmy, nie przeszkadzajmy! Będziemy się bawić, rozwijać, odkrywać ale również poważnie rozmawiać.

Kampania zostanie przeprowadzona na wielu płaszczyznach – zarówna w świecie wirtualnym jak i rzeczywistym - i będzie miała trzy najważniejsze odsłony. Pierwsze odbędzie się już pod koniec stycznia w trakcie festiwalu digital_ia 2013 w 13 muzach. Kolejne będą towarzyszyć Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuk Wizualnych inSPIRACJE 2013/Genesis ( inspiracje(dot)kids) oraz podczas Festiwalu Sztuki Aktualnej 13 sphere (13sphere(dot)kids).

Pierwsza odsłona kampanii skupi się wokół eksperymentowania, poznawania i obcowania z najnowszą sztuką cyfrową. Dla najmłodszych zostanie utworzona specjalna instalacja Interactive Junior Space, która równocześnie będzie miejscem zabawy. Organizatorzy przygotowali także dla dzieci wystawę bakterii, warsztaty z robotyki i prezentacja filmów animowanych Dziecięcej Wytwórni Filmowej.

Mamy nadzieję, iż niezwykłe okaże się spotkanie z Bio Artem, niecodziennym połączeniem sztuki, biologii i biotechnologii. Nasz przewodnik z wielką przyjemnością oprowadzi małych gości po wystawach związanych z tym kierunkiem sztuki. Studenci z Koła Naukowego Bio-Mik Uniwersytetu Łódzkiego, również z myślą o najmłodszych, przygotowali interaktywny pokaz „świecących bakterii”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu prosimy o kontakt pod nr tel. 515 269 741 lub mailowo lassztuki@gmail.com. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć pod adresem http://www.tworzesie.pl/. Harmonogram pierwszej odsłony kampanii „Przepraszam! Tworzę się” jest dostępny w naszym kalendarzu wydarzeń. Portal www.wszczecinie.pl objął wydarzenie patronatem.