Historyczne, granitowe płyty zostaną zastąpione nowymi, ciętymi płytami kamiennymi. Remont chodnika trwa na odcinku al. Jana Pawła II między pl. Grunwaldzkim i ul. Mazurską.
Duże, granitowe płyty chodnikowe ułożone są w wielu miejscach Centrum i Starego Miasta. Według jednej z wersji kamienny materiał przypłynął przed laty do Szczecina na pokładach statków ze Szwecji. Miał służyć na nich jako balast. Historyczne płyty objęte są ochroną konserwatorską. Zdecydowano jednak, że znikną z tego fragmentu al. Jana Pawła II (od pl. Grunwaldzkiego, w stronę Urzędu Miasta).
Nowe, cięte płyty kamienne będą mniejsze (60 cm x 90 cm). Mają zapewnić większy komfort mieszkańcom, którzy na historycznych, gładkich płytach granitowych często ślizgali się.

- Nowa nawierzchnia dla pieszych będzie nie tylko estetyczna i równa, ale także bezpieczna ze względu na szorstkość zastosowanego materiału – zapewnia Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Remont wykonywany jest ze środków ZDiTM przeznaczanych na bieżące utrzymanie dróg i chodników. Prace, jeśli nie przeszkodzą warunki pogodowe, powinny zakończyć się w przyszłym tygodniu.
Do tego czasu przystanek „Plac Grunwaldzki” linii 70 w kierunku Urzędu Miasta, będzie przeniesiony na rondo, tam gdzie stają autobusy nocne.