Przed nami przedostatni wyścig zawodów Volkswagen Castrol Cup. Wśród startujących na węgierskim torze Hungaroring jest szesnastoletni szczecinianin, Paweł Krężelok.

W tym roku – ze względu na swój wiek – Paweł Krężelok wystartuje zaledwie w trzech ostatnich seriach zawodów. Mimo, że kontakt z takimi samochodami jest jeszcze dla niego nowością już – na razie w czasie treningów – uzyskuje najlepsze wyniki.

Na trzeciej sesji treningowej uzyskałem pierwszy czas! Jestem w szoku, ale udało się skleić bardzo czyste okrążenie. Oczywiście mam świadomość, że wielu zawodników trenowało, testowało różne ustawienia, ale nie wierzę, że odpuszczają na sesjach. - mówi Krężęlok.

Na starcie weekendowych zawodów stanie 22 zawodników z 8 krajów. Dla Krężeloka będzie to drugi start w Volkswagen Castrol Cup. Młody kierowca stawia przed sobą ambitne cele.

Chciałbym się zaprezentować jeszcze lepiej niż na poprzedniej rundzie. Wyniki, które wywalczę będą miały wpływ na moją przyszłość. Moim celem jest dwukrotne dojechanie w pierwszej dziesiątce, najlepiej po czystym wyścigu bez niebezpiecznych sytuacji. - mówi szczeciński kierowca.

Więcej informacji nt. Pawła Krężeloka można znaleźć na jego stronie w serwisie Facebook.