spotkania, wykłady, konferencje książki

Promocja książki „Album studiosorum Pedagogium Książęcego w Szczecinie (1576-1666)”

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 08.12.2022
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Książnica serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie prezentujące książkę „Album studiosorum Pedagogium Książęcego w Szczecinie (1576-1666)” oraz bazę danych pod tym samym tytułem.

 

Zarówno książka, jak i baza danych zawierają dane pozyskane z jednego z najcenniejszych rękopisów Książnicy Pomorskiej, stanowiącego matrykułę Pedagogium Książęcego w Szczecinie – najstarszej uczelni, działającej w naszym mieście. Opracowanie i udostępnienie treści zabytkowego rękopisu w dwóch wymienionych formach jest efektem realizacji w Książnicy Pomorskiej projektu „Dziedzictwo akademickie Pomorza Zachodniego”, który otrzymał wsparcie finansowe z Ministerstwa Edukacji i Nauki (w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – moduł Wsparcie bibliotek naukowych) oraz z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

W spotkaniu wezmą udział wydawcy rękopisu: dr hab. Agnieszka Borysowska i dr Michał Gierke z Książnicy Pomorskiej, a rozmowę poprowadzi dr Małgorzata Cieśluk (Uniwersytet Szczeciński).

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję