Parking przy pętli autobusowo-tramwajowej „Turkusowa” ma zostać powiększony o 129 miejsc. Wcześniej jednak trzeba zabezpieczyć w budżecie miasta niezbędne pieniądze.

Dziś może tam zaparkować 55 samochodów. Po planowanej rozbudowie, liczba miejsc zwiększy się więc ponad trzykrotnie.

„Od dawna sugerowaliście, że to miejsce należy rozbudować. Długo trwały wszystkie uzgodnienia z PKP, ale byliśmy do tego zobowiązani. Dziś już ostatnia prosta. Szykujemy się do ogłoszenia przetargu” – napisał prezydent Piotr Krzystek w mediach społecznościowych.

Okazuje się jednak, że ta ostatnia prosta może być jeszcze długa.

– Przetarg zaplanowano po zabezpieczeniu środków w budżecie miasta na realizację tego zadania. Ewentualna realizacja planowana jest na lata 2024/2025. Czas realizacji uzależniony jest od terminu zapewnienia środków – informuje Kacper Reszczyński z ZDiTM.

Projekt, poza budową nowych miejsc, zakłada również remont istniejących stanowisk. Na pięciu z nich wyznaczone zostaną miejsca dla osób niepełnosprawnych. Przy pętli znajdzie się też specjalne stanowisko dla pojazdów technicznych spółki Tramwaje Szczecińskie.

Dopełnieniem inwestycji będą jezdnie manewrowe, odwodnienie, oświetlenie uliczne i nasadzenia zieleni.

Wcześniej informowano, że zagospodarowanie działki przy nasypie kolejowym będzie wymagało wycinki 29 drzew i przesadzenia 3 kolejnych.

Z parkingu przy Turkusowej korzystają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale też kierowcy spoza miasta lub bardziej odległych osiedli prawobrzeża, którzy przesiadają się tutaj do tramwajów jadących w stronę centrum.