Koalicja Antysystemowa przedstawiła kandydatów do Rady Miasta. Startować z jedynek będą zarówno aktywiści Ruchu Kukiz 15, jak i Partii Wolność: Klaudia Szenderowicz, Marcel Duda, Jakub Golon, Andrzej Śmieliński oraz z północnych dzielnic Jakub Kozieł, jednocześnie kandydat na prezydenta Szczecina. Jak na antysystemowców pierwsze propozycje koalicji prezentują się nad wyraz... spokojnie. Mowa była o zwiększaniu przepustowości miasta, rozwiązywaniu lokalnych problemów i drobnych inwestycjach infrastrukturalnych. Kozieł przyznał, że sukcesem będzie wprowadzenie sześciu osób do przyszłej rady miasta.

Toalety, parkingi, rower miejski. Postulaty takie jak u wszystkich

Na północy kandydatem będzie Jakub Kozieł. Jak mówi, program dla tej dzielnicy przygotował, opierając się na własnych doświadczeniach: - Chodziłem do szkoły przy ul. Strzałowskiej i doskonale wiem, jakie problemy mają mieszkańcy tego rejonu miasta. Dzielnica ma niezbyt dobrą reputację, ale to wina tego, że prezydent zapomniał o niej. Jest tam mnóstwo niewyremontowanych kamienic, nie ma toalet w mieszkaniach tylko na podwórkach. Moim priorytetem będzie poprawa warunków mieszkaniowych osób, które zamieszkują te dzielnice oraz sprowadzenie większej ilości fabryk i przedsiębiorstw - zapowiada Jakub Kozieł, kandydat na Prezydenta Szczecina.

Na Pogodnie liderem jest osiedlowiec Andrzej Śmieliński: - Głównym problemem jest infrastruktura drogowa, jest na naszym osiedlu wiele inwestycji, które miały być przeprowadzone, a nie wystarczyło na nie pieniędzy. Chciałbym także rozszerzenia roweru miejskiego na dzielnice zachodnie - mówił kandydat.

Antysystemowcy dużo mówili także o komunikacji miejskiej, przepustowości w mieście, braku miejsc parkingowych i konieczności regulacji w polityce transportowej: - Głównym problemem śródmieścia jest nielegalne parkowanie i ogólny brak miejsc parkingowych. Należy to zdecydowanie rozwiązać. Problemem w centrum jest również brak toalet w kamienicach komunalnych, mieszkańcy mają problem z dostępem do toalet, trzeba pomóc im dostosować się do dzisiejszych czasów - mówiła Klaudia Szenderowicz.

Nie ma konfliktu

Ogłoszenie Jakuba Kozieła jako kandydata na prezydenta Szczecina spotkało się z protestem części dotychczasowych działaczy Ruchu Pawła Kukiza. Kontestowali oni również współdziałanie z Partią Wolność. Podczas konferencji prasowej działacze zapewnili, że nie ma mowy o nielegalnym działaniu, a wszystko zostało ustalone z władzami w Warszawie: - Zdajemy sobie sprawę, że istnieje grupa ludzi, którzy kilka lat temu byli w Ruchu Kukiza i dzisiaj nas blokują. Staramy się nie zwracać na to uwagi, ponieważ działamy zgodnie z prawem - mówił Jakub Golon. - Rozmawialiśmy, zachęcaliśmy do startu, ale bez odpowiedzi. Te osoby wybrały inną drogę - dodał Golon.

Jakub Kozieł będzie gościem programu "Studio wSzczecinie" dzisiaj o godzinie 20.00.