„Keep going, do your job” – miał powiedzieć Joe Biden Marszałkowi Senatu prof. Tomaszowi Grodzkiemu. Szczeciński polityk był jedną z trzech osób z opozycji, które miały okazję spotkać się z Joe Bidenem podczas jego ostatniej wizyty w Polsce. Marszałek Senatu opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z prezydentem USA.

Trudno nie uznać tej sytuacji za gigantyczne, polityczne wyróżnienie. Prof. Tomasz Grodzki, Marszałek Senatu wybrany ze Szczecina, spotkał się z prezydentem USA Joe Bidenem podczas jego wizyty w Polsce. Prezydent Stanów Zjednoczonych gościł w Polsce w związku z pierwszą rocznicą rosyjskiej agresji na Ukrainę.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że prezydent Stanów Zjednoczonych jako przywódca wolnego świata, zjednoczonego we wsparciu Ukrainy, drugi raz w ciągu roku odwiedził Polskę. Rozmowa  była dla mnie honorem i zaszczytem – mówi prof. Tomasz Grodzki.

Polityk szerzej skomentował wizytę i przemówienie amerykańskiego przywódcy w TVN24.

– Polska, od kiedy dołączyła do rodziny krajów NATO i UE i utrwala sojusz z USA, była, jest i będzie bezpieczna. To wybrzmiało wczoraj w bardzo mocnej formie. Polska jako naturalny lider w tej części Europy odgrywa ważną rolę i pozostaje się z tego cieszyć – zapewniał Grodzki. – Prezydent Biden powiedział mi, że Senat w Ameryce broni demokracji. Powiedziałem mu, że my też bronimy demokracji i usłyszałem: „keep going, do your job” – róbcie swoje. I tak będziemy robić, jak robimy od trzech lat – relacjonował Marszałek Senatu.