Jest szansa, że już w styczniu przyszłego roku tramwaje linii nr 11 wrócą na stałą trasę Pomorzany-Ludowa. O możliwych powrotach poinformował prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Choć na swojej facebookowej grupie (Piotr Krzystek na mieście) prezydent Szczecina został zapytany o powrót na starą trasę tramwajów linii nr 10, to jak poinformował – w pierwszej kolejności ruszą „jedenastki”.

„Jest szansa, że zdarzy się to już od stycznia. Natomiast w miarę zatrudniania nowych motorniczych, spółka TS (Tramwaje Szczecińskie – red.) będzie dążyć także do uruchomienia linii 10 na poprzedniej trasie” – czytamy odpowiedź włodarza Szczecina.

Tramwaje linii nr 11 jeżdżą według skróconego rozkładu jazdy od połowy września tego roku. Na trasie Pomorzany-Ludowa kursują tylko w godzinach szczytu. W pozostałych godzinach mieszkańcy mogą dojechać nimi tylko na plac Żołnierza Polskiego – aby pojechać w okolice stoczni, muszą przesiąść się w „szóstkę”.

Cięcia dotknęły również „ósemkę”, która w ogóle nie jeździ poza godzinami szczytu w dni powszednie. Jest za to więcej kursów linii 10 – jeździ przez cały tydzień, ale na trasie Gumieńce-plac Rodła (wcześniej jeździła do Lasu Arkońskiego).