Nowy park i nowa szkoła mają powstać w okolicach ulicy Cukrowej. Pierwsze prace związane z inwestycjami miałyby ruszyć już w nowej kadencji Rady Miasta Szczecin. „Jesteśmy na to przygotowani” – zapewnia prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Nowa szkoła miałaby powstać w okolicach stacji kolejowej „Szczecin Gumieńce”. To tereny, które w ostatnich latach są intensywnie zabudowywane przez deweloperów. Również w tym miejscu ma powstać nowy park.

– W tej okolicy rozwijają się nowe osiedla, niezbędna jest opieka dla najmłodszych mówił Piotr Krzystek w rozmowie z redaktorem Michałem Kaczmarkiem podczas programu STUDIO wSzczecinie.pl. Jak przyznał, więcej o nowych inwestycjach na Gumieńcach mieszkańcy dowiedzą się w trakcie kampanii wyborczej.

Temat szkoły i parku przy ul. Cukrowej nie jest nowy. W czerwcu 2022 roku do prezydenta Szczecina trafiła petycja o utworzenie zielonego terenu, którą podpisało 1200 mieszkańców.

Natomiast potrzebę wybudowania szkoły z oddziałem przedszkolnym wskazała Rada Osiedla Gumieńce. Wówczas pojawiły się głosy, że nowa placówka miałaby powstać na części z zadrzewionych działek.

Obecnie trwają prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Gumieńce – ul. Cukrowa”. Kiedy dokument zostanie uchwalony, wówczas pojawi się możliwość do rozpoczęcia pierwszych prac związanych z nowymi inwestycjami.