W Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie w sprawie Stoczni Szczecińskiej Nowa.
Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, jego zastępca Krzysztof Nowak, Bazyli Baran przewodniczący Rady Miasta, Tomasz Grodzki radny Rady Miasta oraz przedstawiciele związków zawodowych Stoczni Szczecińskiej Nowa spotkali się aby wymienić informacje na temat obecnej sytuacji stoczni.


Ciąg dalszy walki o stocznię
Spotkanie związane było z obecną niejasną sytuacją szczecińskiej stoczni. Stoczniowcy po raz pierwszy wyszli na ulice miasta w tym roku w lipcu, kiedy to przekazali wojewodzie petycję. Apelowano wtedy o spotkanie z premierem, a także o program, który miałby uchronić zakład przed upadłością. Oczekiwano szybkiej prywatyzacji.


Prywatyzacja pod znakiem zapytania
Podczas dzisiejszego spotkania związkowcy zaniepokojeni brakiem informacji na temat prywatyzacji zakładu, skierowali się do prezydenta z prośbą o zaangażowanie się w działania na rzecz stoczni. - Prezydent Miasta zadeklarował chęć współpracy, choć możliwości Miasta na tym etapie są dość ograniczone – komentuje Celina Skrobisz p.o. rzecznik prasowy prezydenta miasta. Prezydent zapowiedział, że dołoży starań do spotkania z premierem Donaldem Tuskiem i Ministrem Skarbu Państwa Aleksandra Gradem w calu omówienia kwestii prywatyzacji Stoczni Szczecińskiej Nowa.