spektakle i opery

PREMIERA: NADBAGAŻ

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 11.12.2019
O której godzinie?
19:00
Za ile?
25 zł; bilety m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
Premiera w Szczecinie. "Nadbagaż" - monodram w wykonaniu aktorki Karoliny Miłkowskiej-Prorok.

 

Iwona Kusiak "Nadbagaż"

Monodram w wykonaniu aktorki Karoliny Miłkowskiej-Prorok

Reżyseria: Rafał MATUSZ

Opracowanie muzyczne: Paweł Paluch

Scenografia i kostiumy: Natalia Kołodziej

Autor plakatu: Krzysztof Białowicz

Każdy z nas dźwiga codziennie jakiś „nadbagaż"... - doświadczeń, przeżyć, wspomnień i planów. Co kryje w sobie walizka bohaterki monodramu, która po trzydziestu latach emigracji wraca do Polski? Okazuje się, że jest tak pojemna jak serce, przechowujące najpiękniejsze skarby beztroskiego dzieciństwa. Bohaterka wyciąga z walizki różne rekwizyty, z których zbudowana jest jej przeszłość i krok po kroku odkrywa przed widzami swoją historię, złożoną z tęsknoty za bliskimi i niezgody na porzucenie starego, bezpiecznego świata. Konfrontacja wspomnień z rzeczywistością oraz próba znalezienia swojego miejsca na świecie – czy po trzydziestu latach można jeszcze odnaleźć dom, w którym zostało nasze dzieciństwo?

Co było przed 89' większym tchórzostwem albo większą odwagą – zostać w Polsce czy uciec za granicę? A wszystko to przefiltrowane przez wspomnienia dziewczynki, która jako dorosła kobieta, po trzydziestu latach wybiera się w podróż do Polski, czyli w głąb samej siebie.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję