spotkania inne

Premiera książki "Harry Potter. Podróż przez historię magii"

foto: fragment okładki książki / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 15.02.2018
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Kluboksięgarnia FiKa zaprasza na premierę książki "Harry Potter. Podróż przez historię magii". Tego dnia kupisz książkę wyjątkowo z rabatem!
"HARRY POTTER. Podróż przez historię magii"
Autor: British Library
Przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Wydawca: Media Rodzina

Jest ona nieocenionym źródłem rzetelnej wiedzy i cennym skarbem dla każdego fana Harry'ego Pottera! Bogato ilustrowana książka towarzysząca wystawie Biblioteki Brytyjskiej zorganizowanej na dwudziestolecie wydania "Harry'ego Pottera i Kamienia Filozoficznego". Obok ciekawostek z zakresu historii magii, astronomii, zoologii, botaniki, wróżbiarstwa, eliksirów i alchemii album zawiera przepiękne prace autorstwa Jima Kaya, które ukazały się w ilustrowanych wydaniach serii - szkice, studia oraz ostateczne wer...sje podobizn profesorów Hogwartu, magicznych istot i nie tylko. Bezcenne są materiały z prywatnej kolekcji J.K. Rowling, w tym niepublikowane dotąd ilustracje i odręczne zapiski autorki.

Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Harry nigdy by się nie spodziewał, że można latać na miotle, znać bardzo pożyteczne zaklęcia i nosić pelerynę – niewidkę. Nigdy by też nie przyszłoby mu do głowy, że to właśnie on stoczy walkę z potężnym i złym Lordem Voldemortem. Piękna opowieść o przyjaźni i odwadze.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję