spotkania inne

Premiera albumu "Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki"

foto: materiały prasowe

Gdzie?
zabytkowa aula Zespołu Szkół nr 8 przy ulicy 3 Maja 1a
Kiedy?
Niedziela, 01.12.2019
O której godzinie?
14:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Czasem wystarczy podnieść głowę, by ujrzeć zjawiskowe ażurowe balkony albo zajrzeć za bramę mijanej codziennie kamienicy i zachwycić się przepięknymi kaflami. Monika Szymanik robi tak regularnie od roku, a wrażeniami ze swoich spacerów po mieście dzieli się na Instagramie. Teraz można też kupić przygotowaną przez nią albumową książkę – „Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki".

 

Profil kamienica_w_lesie śledzi na Instagramie już ponad trzy tysiące osób. Jego autorka codziennie wrzuca tam zdjęcia „stareńkiego Szczecina", jak lubi mówić o swoim mieście. Szczególne miejsce znajdują tam zwłaszcza zdjęcia kamienic.

- W kamienicach mieszkam od 15 lat. Najpierw na ul. Krzywoustego, a teraz w pięknej secesyjnej kamienicy przy ul. św. Wojciecha. Tak to się w dużej mierze zaczęło. Pierwsze zdjęcie, które zamieściłam, to były chyba kafle z mojej łazienki – wspomina Monika Szymanik.

278 zdjęć na 192 stronach

Od listopada ubiegłego roku, podczas swoich wędrówek po Szczecinie zrobiła około 7 tysięcy zdjęć. Gdy pojawił się pomysł wydania albumu, dużym wyzwaniem było więc wybranie fotografii, które ukażą się drukiem. Wstępnie wyselekcjonowano 400 zdjęć, by ostatecznie wybrać 278 z nich.

- Do ostatniej chwili zastanawiałam się, na które zdjęcia się zdecydować. To bardzo subiektywny wybór. Oczywiście w albumie znalazły się przede wszystkim te, które budziły największe zainteresowanie na Instagramie – tłumaczy Monika Szymanik.

„Przygoda czeka za rogiem”

Zdjęcia umieszczone są w kolejności zgodnej ze zmieniającym się porami roku. Do każdego dołączony jest opis. W albumie znajdziemy m.in. intrygujące detale elewacji kamienic czy tajemnice, które kryją wnętrza budynków. Ale też ciekawie dobrane kadry, pokazujące np., że szara, czekająca na renowację kamienica, w połączeniu z otaczającą ją zielenią, też jest piękna.

- Moim marzeniem jest aby książka była inspiracją do odkrywania Szczecina. Nie potrzeba dalekich podróży, żeby poczuć się jak Kolumb odkrywający Amerykę. Przygoda czeka za rogiem – podkreśla Monika Szymanik.

Warto zamówić w przedsprzedaży

Książkę można już zamawiać w przedsprzedaży. Do 30 listopada w sklepie internetowym www.kamienicawlesie.pl. Warto zdecydować się na taką formę zamówienia, bo wówczas do albumu dołączony zostanie kalendarz urodzinowy z 12 zdjęciami.

- Książkę wydaję samodzielnie. Dlatego tak ważne jest dla mnie Wasze wsparcie poprzez zakup książki w okresie przedsprzedaży – zachęca Monika Szymanik.

Premiera w auli ze zdjęć

Premiera książki odbędzie 1 grudnia o godzinie 14:00 w zabytkowej auli Zespołu Szkół nr 8 przy ulicy 3 Maja 1a, czyli w dawnym kasynie oficerskim zbudowanym w 1867 r. Miejsce wybrane nieprzypadkowo, bo zdjęcia tych wnętrz były jednymi z najchętniej oglądanych na Instagramie.

Podczas premiery będzie okazja, by porozmawiać z autorką i odebrać zamówioną w przedsprzedaży książkę.

FB WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/2539532062985113/

ZOBACZ TEŻ: Monika Szymanik pokazuje szczecińskie kamienice: "Szkoda życia na mieszkanie w mieście, którego się nie kocha"

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję