To jedyny tego typu pchli targ w mieście, który działa przez cały rok. Ekipa Less Waste Market zaprasza w niedzielę do Hali Odra na kolejną odsłonę wydarzenia. „Pierwsza niedziela miesiąca już zawsze będzie less waste! Jak zwykle czekać będą wystawcy chcący pozbyć się nadmiaru ubrań, książek, płyt, akcesoriów oraz wystawcy komercyjni” – zachęcają Hania, Agata i Magda.

W najbliższą niedzielę w Hali Odra odbędzie się już 13. edycja Less Waste Market. Obok znanych producentów pojawią się także nowi – wśród debiutantów znaleźli się m.in. thriftnotdrift oraz sklep z odzieżą vintage.

Od ponad roku działają w Hali Odra

– Trochę nie możemy w to uwierzyć, że już tyle edycji za nami. Przez poprzednie 12 przewinęło się około 200 wystawców i ponad 1000 kupujących. Mamy coraz większą bazę etycznych wystawców komercyjnych. Działamy już ponad rok i cieszy nas to, że wydarzenie z każdą edycją przyciąga nowych wystawców i kupujących.

Nie zabraknie klasycznych ubrań i akcesoriów, ale niedzielne wydarzenie to również okazja do zakupu czapek z wełny sprutej ze swetrów czy kolczyków ze skórzanych odpadów poprodukcyjnych.

– Dostajemy sporo zgłoszeń od producentów. Zdarza się, że nie możemy kogoś przyjąć, ponieważ w naszej opinii nie spełnia standardów less waste. Nawet jeśli czasem mamy jedną markę to przynajmniej wiemy, że stosuje założenia, na których nam zależy – dodaje Agata.

fot. mat. pras. Less Waste Market

„To nie będzie pechowa edycja”

Jak zapewniają dziewczyny, marcowa edycja, choć dla wielu pod pechową liczbą, z pewnością taka nie będzie. – Nawet jeśli ktoś niczego nie upoluje, to zawsze warto potraktować nasz market jako pretekst do spaceru nad Odrą. Można zabrać swojego zwierzaka i jemu też zrobić tę przyjemność – zachęca Magda.

Tak jak przy poprzednich edycjach, w najbliższą niedzielę będzie prowadzona zbiórka koców dla zwierząt w schroniskach. Ostatnio dziewczynom udało się zebrać dwa wielkie worki, który zostały zabrane przez wolontariuszy z choszczeńskiej placówki. Prowadzona będzie także zbiórka odzieży. Ubrania muszą nadawać się do ponownego użycia, nie mogą być poplamione i dziurawe.

Dla odwiedzających wstęp jest bezpłatny

– Bierzcie znajomych, rodzinę, psa, kota i wpadajcie do Hali Odra – zapraszają dziewczyny.

Wystawcy zapraszają w niedzielę (5 marca) od godz. 12 do Hali Odra. Wydarzenie potrwa do godz. 17. Wstęp dla odwiedzających jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/events/724490115987057.