O tym, że w poznawaniu nowych ludzi nie ma nic trudnego będzie można się przekonać w najbliższy czwartek. Wszystko za sprawą projektu „Meeting people is easy”, który zawładnie od samego rana terenem Szczecińskiego inkubatora Kultury.

Inicjatywa obywatelska jest O.K.!
 

„Meeting people is easy” jest międzynarodową i międzypokoleniową imprezą sektora pozarządowego. Organizatorami tego wydarzenia są Szczeciński Inkubator Kultury oraz Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3. Celem imprezy jest przybliżenie uczestnikom funkcji organizacji pozarządowych. W czasie czwartkowego spotkania będzie można rozwiać swoje wątpliwości, przekonać się po co są i dlaczego warto się angażować w inicjatywy obywatelskie. Jak dodaje Kinga Rabińska – jedna z organizatorek - Meeting people is easy jest skierowane do wszystkich osób, które chcą być aktywne, angażować się w inicjatywy obywatelskie, poznawać ludzi, podnosić swoje kwalifikacje i dobrze się bawić. Chcemy udowodnić, że nieważne, czy masz lat 15, czy 65 - zawsze można zaangażować się w coś, co niekoniecznie jest komercyjne, ale co jest bliskie twojemu sercu. Dlatego też zapraszamy w czwartek do Szczecińskiego Inkubatora Kultury wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o realiach pracy w sektorze pozarządowym i zawrzeć nowe znajomości.


Wielu już działa
 

W 2010 roku w Polsce zarejestrowanych było 12 tys. fundacji i 71 tys. stowarzyszeń – mimo tak dużej liczby świadomość wśród społeczeństwa o wpływie taki instytucji na życie mieszkańców jest znikoma. których działają jest znikoma. „Meting people is easy” będzie okazją do spotkania się z przedstawicielami organizacji pozarządowych działającymi w Szczecinie, wolontariuszami i działaczami kulturalnymi, którzy na co dzień funkcjonują w realiach tzw. trzeciego sektora. W spotkaniu wezmą udział także wolontariusze z Niemiec, Francji i Danii.
 

Warsztaty, projekcje, muzyka...
 

Czwartkowe spotkanie to zarówno działania warsztatowe skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych, jak i wolontariackie akcje skierowane do wszystkich mieszkańców Szczecina. Jak zapewnia Rabińska - W trakcie imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. Od rana w Inkubatorze trwać będą warsztaty dla przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz projekcje filmowe dla dzieci. Zapraszamy także na spotkanie ze Stowarzyszeniem Kamera i seniorami, którzy zrealizowali własnymi siłami film pt. Kambek, którego premiera odbędzie się w maju. A już od godziny 15:00 opanujemy trawnik za Inkubatorem - będzie można poznać wybrane NGO-sy działające na terenie Szczecina i porozmawiać z wolontariuszami z Polski i nie tylko w ramach Żywej Biblioteki Wolontariatu. Towarzyszyć nam będzie muzyka na żywo, a na naszych gości czekać będzie mały poczęstunek. Według organizatorki warto przyjść, by zrobić coś przyjemnego i pożytecznego. Impreza organizowana w Inkubatorze to dobry sposób na aktywne spędzenie czasu i poznanie nowych ludzi.
 

Wyżyj się! Artystycznie!
 

Dzięki różnorodności, którą może zaproponować „Meeting people is easy”, każdy – bez względu na wiedzę o organizacjach pozarządowych odnajdzie się w trakcie imprezy. Wszystko oczywiście zależy od tego, na jakim etapie "wdrożenia" w temat sektora pozarządowego jest dana osoba. Jak zawsze polecamy warsztaty dla organizacji, zachęcamy także do wzięcia udziału w spotkaniach z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Gorąco zapraszamy także do uczestnictwa w akcji wolontariackiej pn. Pimp your INKU! czyli wspólnym ozdabianiu budynku Szczecińskiego Inkubatora Kultury. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby "wyżyć" się artystycznie i przyczynić się do upiększenia tego miejsca. Zapraszamy wszystkich - mamy z dziećmi, studentów, uczniów, licealistów, babcie, dziadków i każdego, kto tylko znajdzie czas i będzie miał ochotę pobawić się z nami – zapewnia Kinga Rabińska.
 

Kiedy i gdzie?
 

„Meeting people is easy” odbędzie się 19 kwietnia, początek imprezy jest zaplanowany już na 8.30, zaś całość będzie trwała do godzin wieczornych. Wstęp na wszystkie atrakcje w Szczecińskim Inkubatorze Kultury jest bezpłatny.
 

Szczegółowy plan wydarzenia:
 

1.Budynek Inkubatora
 

08:30-12:30 Warsztat dla organizacji pozarządowych: Prezentacje i wystąpienia publiczne

(prowadzenie: dr Magdalena Małachowska, rejestracja przez stronę: www.inkubatorkultury.szczecin.pl)
 

10:00-15:00 Warsztat dla organizacji pozarządowych: Rachunkowość organizacji pozarządowej

(warsztat trzydniowy, prowadzenie: Bartosz Rogojsza, rejestracja przez stronę: www.inkubatorkultury.szczecin.pl)
 

12:30-15:00 Kino Bambino: projekcja filmu dla dzieci (rejestracja telefoniczna: 91 424 04 64)
 

16:00-18:00 Kino tylko dla dorosłych: spotkanie ze stowarzyszeniem Kamera
 

14:00-17:00 Konsultacje dla organizacji pozarządowych: Finansowanie zewnętrzne dla NGO

(prowadzenie: Daria Wróbel, rejestracja przez stronę: www.inkubatorkultury.szczecin.pl)
 

2. Trawnik przy Szczecińskim Inkubatorze Kultury 15:00 – 19:00
 

- 3xP czyli Poznaj NGO (mini targi organizacji pozarządowych), Pytaj, pytaj (żywa biblioteka wolontariatu), Pimp your INKU! (akcja przyozdabiania Szczecińskiego Inkubatora Kultury)

- Warsztaty slowfoodowe

- Muzyka na żywo – DJ Jaca

- Grill i dobra zabawa