Panattoni, drugi największy dostawca powierzchni magazynowej w Polsce wkracza na szczeciński rynek. Według portalu warehouses.pl w Trzebuszu w okolicach Dąbia ten deweloper magazynowy chce wybudować park przemysłowy o docelowej powierzchni 68 tys. m kw.

O tym, że w Trzebuszu coś się dzieje, wiedzieliśmy już w lipcu. Na łąkach przestał hulać wiatr i pojawił się na nich sprzęt budowlany. Ponadto nasz informator zapewniał nas, że w końcu coś się ruszy w tej strefie przemysłowej otwartej z pompą rok wcześniej przez prezydenta Krzystka. Zapowiadano wówczas nawet 600 nowych miejsc pracy. Tymczasem przez ostatni rok w Trzebuszu i sąsiednim Dunikowie nic się nie działo.

Wszystko jednak wskazuje na to, że to się może zmienić i Panattoni zainwestuje w pierwszym z osiedli. Postawi tam trzy budynki magazynowe klasy A. Nie wiadomo jednak, czy stanie się to w ramach strefy, czy w jej okolicy. Co ciekawe, Panattoni zamierza również wybudować jeden (bądź dwa) budynki w nieodległym Załomiu przy ulicy Kablowej o powierzchni 36 tys. m kw. Będzie sąsiadować z North West Logistic Park i halą KK Wind Solutions (dawną KK-Electronic).

Firma Panattoni to ważny gracz na rynku powierzchni magazynowej w Europie Środkowej. Inwestuje w Polsce i Czechach. Jego klientami są tacy giganci jak Coca-Cola, Coty Cosmetics, Bertelsmann, Intermarche, Leroy Merlin, Avon, Orsay, H&M, Dachser czy Schenker. Poza budową obiektów dostosowanych do potrzeb klientów, zajmuje się również ich zarządzaniem, obsługą i ochroną.