Już w najbliższy weekend na szczecińskich fanów reggae czeka prawdziwa muzyczna uczta. Na scenie Klubu Delta wystąpi, po krótkiej nieobecności w Szczecinie, zespół Maleo Reggae Rockers.

Grupa Maleo Reggae Rockers jest  aktywna na scenie od 1997 roku. Do tej pory nagrała cztery albumy studyjne oraz trzy koncertowe, z których jeden został wydany na DVD. Ostatnie wydawnictwo zespołu zatytułowane ”Rzeka dzieciństwa” miało premierę w lipcu 2011. Obecnie Maleo Reggae Rockers należy do najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów grających reggae w kraju, a jej lider Dariusz Malejonek jest jednym z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na scenie. Zespół znalazł również uznanie krytyków muzycznych, czego wynikiem jest tegoroczna nominacja albumu ”Rzeka dzieciństwa” do Fryderyka w kategorii album roku hip – hop /
r & b/ reggae.

Artyści podobnie jak w przypadku trasy koncertowej promującej album ”Addis Abeba”, zdecydowali się wystąpić w Klubie Delta- filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie. Klub Delta to wyjątkowe miejsce z niezwykłą atmosferą, które odwiedza publiczność pełna entuzjazmu i kochająca muzykę. Dlatego zdecydowaliśmy się ponownie przyjąć zaproszenie Klubu Delta i pojawić się w Szczecinie - pozytywnie o Klubie Delta wypowiadają się muzycy zespołu.

Jakie piosenki można będzie usłyszeć podczas sobotniego koncertu? Jak zapowiadają muzycy,   „promować będziemy album "Rzeka Dzieciństwa", ale nie zabraknie utworów z poprzednich albumów. Na koncertach sporo improwizacji i muzycznych "smaczków". Zapraszamy wszystkich serdecznie”.  ”Rzeka dzieciństwa” zawiera autorskie wersje przebojów największych artystów polskiej sceny muzycznej: Czesława Niemena, Tadeusza Nalepy, Marka Grechuty, Lecha Janerki, Seweryna Krajewskiego i Tadeusza Woźniaka.

Dodatkowym atutem koncertu w Klubie Delta jest fakt, że szczeciński występ grupy Maleo Reggae Rockers zamyka pewien etap ich działalności koncertowej.

Poniżej dla przypomnienia ostatni wideoklip Maleo Reggae Rockers promujący album ”Rzeka dzieciństwa”.