Zderzak samochodowy, opony, butelki – tym zanieczyszczone są nasze szczecińskie wody. Na szczęście są ludzie, którym dobro środowiska leży na sercu i wspólnymi siłami starają się polepszyć jego kondycję.

W okolicach szczecińskiej Wenecji podczas ostatniego wspólnego sprzątania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Wywrotka udało się zebrać ponad 650 kg śmieci. Pływając w kajakach, uczestnicy znaleźli m.in. baniaki, grill i krzesła. Najwięcej było – jak zwykle – butelek. Stałym punktem sprzątania są również opony, które można znaleźć niemalże wszędzie.

Mijający wypełnione po brzegi śmieciami kajaki mieszkańcy Szczecina nie dowierzają, że aż tak zanieczyszczone jest nasze otoczenie.

Może widok zgromadzonych w jednym miejscu śmieci wywoła większy wpływ na myślenie o dbaniu o środowisko i sprawi, że ludzie będą bardziej uważać na to, co i gdzie wyrzucają.

W akcjach bierze udział sporo stałych osób z Pomorza Zachodniego, którym nie jest obojętne to, jak wygląda otaczająca nas wszystkich przyroda. Chcą wprowadzić pozytywne zmiany w środowisku, pragną mieć istotny wkład w to, jak prezentuje się Szczecin. Na szczęście, chętnych do wspólnego sprzątania nie brakuje.

Kolejna wyprawa – tym razem na Wyspę Zieloną – już za dwa tygodnie.